V košíku za 0,- KčObchodní podmínky

Shrnutí a výsledky _ Podzimní dětské lezecké závody ROCK EMPIRE

Martin Paprsek píše: 

V sobotu dne  30.9.2017 se v Ústí nad Labem uskutečnily Podzimní RockEmpire dětské lezecké závody. Příprava závodu začala již dříve a vyrcholila v týdnu před samotným závodem. Do procesu se zapojil celý tým jako v minulých ročnících a díky tomu vše šlo podle plánu.

Prezentace :)

V předregistraci se přihlásilo 79 dětí a my byli plni očekávání, jestli všichni dorazí.

Publikum

Sobotní ráno se vše rozjíždí a závod začíná. Rychlý předlez kvalifikací a hala ožívá povzbuzováním a dávkou nutné podpory. Dojmy některých vypovídají o respektu k cestám a je vidět, jak jsou pro ně výkony vážné.

Předlezení

V kategorii kluků U10 se z celkových 12ti jasně projevili Honzík Štípek (Rock Empire team) a Jonáš Švejcar, kteří se kvalifikací doslova prošli.

         

K1 U10

Kvalifikace U12 kluků byla vyrovnaná a zvlášt´ve fialové cestě si všichni zalezli velmi slušně. V druhé žluté cestě se cca vprostřed ukázalo jedno zlomové místo, které zastavilo 8 z 11 závodících.

K2 U12

Kvalifikace U14 chlapců splnila parádně co měla a ukázkově všech 6 rozřadila.

        

K2 U14/17

U17 chlapců nás nutila být ve střehu a sledovat Dana Št´astného, Jana Vaňuru a Dominika Kočího, kteří prezentovali své výkony na domácí půdě.  Všech 8 kluků předvedlo své maximum.

        

K1 U14/U17 Jan Vaňura                  K1 U14/U17  Dan Sťastný 

Holky U10 lezly shodné kvalifikace jako kluci a v poli 13ti závodnic vystoupila dopopředí trojice Malgorzata Kurek(PL), Natálie Paarová a Laura Chomynová všechny s dvojtopem.

        

K2 U10

U12 holek přijelo 11 a nejlépe se podařilo zalézt Barboře Bernardové a Anetce Ševčíkové a topovat obě cesty, včetně zapeklité žluté, která stejně jako u kluků zastavila všech 9 zbývajících holek.

K2 U12

V U14 se nám sešlo nejménně dívek a to 4. Zde se projevil velký rozdíl při lezení na prvním, což mělo vliv na samotné výkony. Jediný top zalezla Eliška Kripnerová.

 

 

K1 U14/U17 Eliška Kripnerová

Kategorie U17 dívek měla 5 závodnic. Pouze Tereza Jelečková dala 2x top.

K1 U14/U17 

 

Kvalifikace proběhla v rekordním čase a v 11:15 jsme začali přípravu na finále. Chvíle na odpočnutí a lehký oběd a ve 12:00 startujeme prohlídku finále a finalisti se přesouvají do izolace.

      

Obhlídka finále U17

U10 kluci nastupují do zelené cesty a svádějí boj o medaile, třetí Daniel Vágner nestačí o jeden krok na druhého Jonáše Švejcara a o parník jim ulézá Honzík Štípek, který padá ve výlezu po oblinách. Velký boj předvedl také Radek Melen.

        

F U10 Radek Melen                         F U10 Jan Štípek 

 

 

V U12 kluků mají tři nejlepší shodný výsledek z kvalifikace a já věřím, že finálová modrá je rozřadí, Cesta funguje jak má a po překonání uvodních nejistých pasáží bojují ve výlezu z Diamantu  o místa na bedně. Třetí Piotr Pawlak(PL) předvedl neuvěřitelnou vytrvalost, když se nedokázal rozhodnout jak to lézt a zasekl se v podstatě ve stropě. František Danda dolezl na hranu kolmice a další krok už jen naznačil z čehož je krásné druhé místo. Jan Melen dokázal udělat ještě o krok víc než František a zaslouženě vyhrál.

           

F U12 Jan Melen                            F U12 František Danda

U14 z šesti finalistů nastoupilo 5 kluků. Vynikající výkon ukázal Mikuláš Petrík, kdy se vrátil o krok zpět, aby cvaknul, udělal krok a  sapdnul. Zvítězil a na druhém místě nechal Jindřicha Houštěka a na třetím Štěpána Bulena.

           

F U14 Mikuláš Petrík                   F U14 Štěpán Bulena

V U17 chlapců se první tři rozřadili velmi těsně, zato všichni bojovali na max. Třetí Jan Vaňura zalezl výborně, ale na druhého Jana Šimůnka a prvního Dana Štastného trošku chybělo. Velmi nás zamrzel neštástný moment Marka Sabaua, Šimona Průchy a Nicholase Mclarena, kteří nevymysleli jak správně nastoupit.

           

F U17

Ve finále U10 holek  jasně dominovala Malgorzata Kurek, která jako jedinná zalezla ze všech finalistů top. Na druhém místě se umístila Natálie Paarová a na třetím Laura Chomynová. Zbylé finalistky podaly všechny podobný výkon.

            

F U10 Natálie Paarová                  F U10 Malgorzata Kurek

V U12 holky překvapil na začátku natočený chyt a 5ti se povedlo z něj spadnout. První tři místa se rozřadila s velkým odstupem. Třetí Denisa Beníšková zvládla přelézt Diamant, zato spod´ák nad ním jí dal červenou. Anetka Ševčíková podcenila krok do bočáku na hraně kolmice a ještě zkusila hranu, která bohužel nebrala, opět krásné druhé místo. Barbora Bernardová zalezla nejlépe a vítězství bylo její.

           

     F 12 Aneta Ševčíková                  F U12 Barbora Bernardová

U14 dívky potvrdily výsledky z kvalifikací a pořadí nezměnila ani fínálová cesta. Třetí Michala Dubská, druhá Magdaléna Lotová a první Eliška Kripnerová.

F U14

V U17 taktéž jako u chlapců 2 dívky nepustil záludný nástup v koutku. Kristýna Dubská obhájila třetí místo z kvalifikace. Tereza Jelečková si výsledek pohoršila a dolezla druhá. Na prvním místě se umístila Jorika Kejnovská.

 

F U17 Jorika Kejnovská

Vítězové jednotlivých kategorií na bedně: 

 

Závěrem bych chtěl říct, že závody se celkově vydařili. Výborná atmosféra, všichni závodníci se nám rozřadili a myslím, že si všichni spokojeně zalezli a zazávodili. 

Při vyhlašování se bohužel nepovedla jedna důležitá, a o to vic nepříjemná věc, spletli jsme pořadí finalistů a omylem vyhlásili špatně třetí místo. Za což se omlouváme. Suma sumárum se zúčastnilo závodu 70 dětí, dále jejich oddaných rodičů či doprovodů a celé závody měly neuvěřitelný spád. Všem děkujeme.

Za realizační tým chci velmi poděkovat firmě RockEmpire jako hlavnímu partnerovy závodu, stěně Hudy Ustí za kompletní support, městu Ústí nad Labem za sponzorský dar, firmám Tendon,Billa,Koeximpo,Úsovsko food a.s  za sponzorské dary a Radku Riegerovi za nádherné fotky. 

 

Celkové výsledky:

https://ul.zavody-hudysteny.cz/vysledky/

 

Za RockEmpire tým Martin Paprsek