V košíku za 0,- KčObchodní podmínky

Orientační běh pražských horolezců (OBPH)

13.-14.11.2015 proběhne v Mníšku u Liberce na jizerskohorské žule Orientační běh pražských horolezců, který má tradici již od poloviny minulého století a ROCK EMPIRE je partnerem závodu. 
 
Jedná se o velmi tradiční akci, jejíž první závod proběhl již v roce 1956. V organizaci se původně střídaly rozličné pražské horolezecké oddíly (HO Spořilov, Slavia VŠ, HO Vyšehrad, TJ VŠ, Alpin atd.), po roce 1989, tak jako mnohým jiným podobným akcím, hrozil zánik pro nezájem. Organizace akce se chopili jednotlivci, kterým nebyla budoucnost závodu lhostejná (V. Weigner, K. Berndt a další). Pro udržitelnost tradice bylo přijato pravidlo organizace následujícího ročníku vítězi závodu. Díky tomuto pravidlu závod probíhá dodnes.
  • dvouetapový závod dvojic
  • podmínkou je lokalita obsahující lezecké oblasti
  • noční část probíhá vždy v pátek večer, většinou bez významnějších lezeckých vložek (cca 3 – 5 hodin)
  • denní část (cca 6 – 8 hod) s větším či menším počtem kontrol dosažitelných pouze pomocí lezeckých technik, většinou za kombinace různých typů grafického znázornění terénu (OB mapa, turistická mapa, mapky a plánky z horolezeckých průvodců).
OBPH je proslulý jako závod všech generací horolezců a dávno se netýká jen pražských oddílů. Mezi účastníky jsou členové lezeckých komunit z celé České republiky. V letošním jsou organizátory Jan Štykar a Libor Kříž a závod proběhne v Mníšku u Liberce na jizerskohorské žule ve dnech 13. – 14. listopadu. Předpokládaná účast je cca 120 dvojic.