V košíku za 0,- KčObchodní podmínky

Martin Tomášek a jeho bilance uplynulého roku 2015

Martin Tomášek, člen ROCK EMPIRE Climbing Teamu bilancuje uplynulý rok. Co všechno se mu podařilo vylézt a jak a kde trávil poslední měsíc si přečtěte v následujících řádcích. A jaký rok jste měli vy?

"Poslední měsíc v roce jsem měl možnost strávit v teple španělské Siurany. Měsíc příjemného počasí, pohody a lezení. V posledních letech se stálost prosincového počasí ve španělsku stává snad už pravidlem. Dešťové kapky jsem za tu dobu neviděl, prý pršelo půl hodiny v noci. Teploty velice příjemné, za slunného počasí na lezení a náročnější výkony až příliš vysoké, takže jsme se uchylovali většinou do stinných částí.

Vhledem k tomu, že už jsem v minulosti v Siuraně nějaký čas strávil, měl jsem trochu užší výběr cest, ale na druhou stranu jsem menší pokušení lézt vyšší kvantitu cest a zkoušet tak pro mě těžší cesty. Něco se vylézt podařilo, něco zůstalo rozlezené jako motivace pro trénink a budoucí návštěvu.

Pati noso 8c+PP
La Pequeña Mowgli 8c PP
Lola Corwin 8c PP
2 x 30 8c PP
The monster House 8b+ PP
Vota Ali babá 8b/8b+ PP
Set de tufa 8b PP
Sexo sentido 8b PP
Umpah – pah 8b PP
Repelando En La Banera, Nena 8a+ OS
Flash enemigo 8a+ OS
Disbauxa 8a+ OS
Suiseki 8a OS
Reloaded 8a OS
El Ploramikes 8a OS
Els Colomets 8a OS
Lame chucha baby 8a OS
San Carlos De La Birlocha 8a OS
Kukux-klan 8a PP
La Capella ardiente 8a PP
Siuranera total 8a PP

 

Bývá zvykem po uplynulém roce bilancovat. Pocitově to byl hodně rozporuplný rok. Bylo to dáno zejména zraněním, které vyvrcholilo rupturou poutka v prstu. Takže jsem pár měsíců nemohl lézt a poutka jaksi samy znova nenarostou. Statisticky podle vylezených cest už to dopadlo už trochu příznivěji. Podařilo se vylézt klasifikačně těžší cesty a zároveň větší počet těžších cest. Celkově 108 cest nad 8a. Takhle to vypadá v tabulce."

8c+ 1
8c/8c+ 1
8c 7
8b+/8c 1
8b+ 9
8b/8b+ 5
8b 14
8a+/8b 7
8a + 27
8a 36