Historie horolezectví v Labských pískovcích

Víte, že pískovcové lezení vzniklo jako sport ve druhé polovině 19. století v Saském Švýcarsku? V roce 1888 se odtud vypravili horolezci také do okolí Pravčické brány, kde vykonali první výstupy na území naší dnešní republiky. Pískovcové lezení se poté rozšířilo do ostatních oblastí Čech.
 
Nechte se vtáhnout unikátními historickými fotografiemi do dob počátků horolezectví v Labských pískovcích, výstava je v Děčíně, ve vestibulu Správy chráněné krajinné oblasti  a potrvá až do konce dubna, vstup je zdarma.

Víte, že pískovcové lezení vzniklo jako sport ve druhé polovině 19. století v Saském Švýcarsku? V roce 1888 se odtud vypravili horolezci také do okolí Pravčické brány, kde vykonali první výstupy na území naší dnešní republiky. Pískovcové lezení se poté rozšířilo do ostatních oblastí Čech.   Nechte se vtáhnout unikátními historickými fotografiemi do dob počátků horolezectví v Labských pískovcích, výstava je v Děčíně, ve vestibulu Správy chráněné krajinné oblasti  a potrvá až do konce dubna, vstup je zdarma.

Další články