IVA VEJMOLOVÁ, členka ROCK EMPIRE Climbing Teamu a její první 8b

Přímo od Ivy: 

ČERVENEC-Rakousko, Francie, Itálie

V pondělí večer 6.7. jsme s Adamem vyrazili na náš 4 týdenní výjezd, během kterého jsme procestovali skoro 4 000km. Nejdřív jsme se zastavili v Innsbrucku, kde jsme vylaďovali formu na závody světového poháru. Navštívili jsme mimo jiné rakouského lezce, fotografa a slacklinera Heinze Zaka, autora knihy Rock Stars, který nám jako vždy přinesl spoustu inspirativních myšlenek k zamyšlení.

V sobotu 11.7. odstartoval letošní 1.závod Světového poháru v obtížnosti ve francouzském Chamonix, který byl zároveň i Mistrovstvím Evropy a přilákal obří množství závodníků (90 chlapů a 62 žen). Na tomto závodě jsem zalezla velmi dobře, těsně mi bohužel uteklo semifinále mezi prsty, odvezla jsem si pěkné 29.místo. Adamovi se podařilo po čínské chřipce, kterou prodělal týden před odjezdem, získat krásné 2.místo (jak ze Světového poháru, tak i z Mistrovství Evropy).

Další týden jsme se konečně dostali na skály, kde jsem chtěla zúročit letošní tvrdý trénink a podařilo se! V oblasti Rue des masques jsem vylezla své první 8b (Racing in the street) a to hned na 2.pokus v 37 stupních, další den jsem přidala hodně silové 8a na flash (Les pitchounes) v oblasti Entraygues, kde Ramon, milovník tepla, prohlásil, že je na něj teplo, tak jsem to musela vzít do svých rukou. Během cestování ve Francii nás doprovázel Adamův trenér Patxi Usobiaga se svými parťáky, takže o zábavu jsme měli postaráno! Tyto hodnotné cestičky jsem si nadělila k 20.narozeninám, které jsem oslavila už v Brianconu, kde se další den konal 2.Světový pohár v obtížnosti.

V pátek 17.7. jsme vyrazili potit krev (skoro to tak díky nechutnému teplu bylo). Já jsem věděla, že forma je jako nikdy předtím, potvrdila jsem si to i v týdnu na skalách, a tak jsem lezla pod takovým tlakem, abych to prodala i na svěťáku, až jsem z toho vykouzlila svůj nejhorší výsledek 36.-37.místo. Holt skály a závody jsou dvě naprosto odlišné linie, kde psychika hraje stejně velkou roli jako to, jestli člověk pořádně trénoval. V sobotu večer proběhlo finále za strašné vlhkosti, ve kterém 6 z 8 finalistů smekla noha bohužel včetně Adama, takže si připsal 7.místo do celkového hodnocení. V neděli jsme si dali zasloužený resťák, kde si Adam vyzkoušel vodní lyžování a večer jsme dorazili do Ceuse.

Tak, a teď konečně na chvíli zase pryč od závodů. Náš 3.výjezdový týden jsme strávili v Ceuse a ve Verdonu. Mně se podařilo vylézt 2x 7c na onsight, Mirage 7c+ na onsight, Encore 8a+ na 2.pokus, takže spokojenost veliká! Adam se postaral o 2.zopakování cesty Three Degrees of Separation, kterou si zapsal za 9a+. V neděli večer jsme dojeli až na jih Francie k oblasti La Turbie, odkud jsem poprvé viděla Monako a vyrazili jsme přes Itálii směrem domů.

V pondělí nás čekal tvrdý návrat zpět na umělku, potrénovali jsme na parádní stěně v Milánu, další den o restu jsme navštívili Veronu, kde jsme se zašli podívat na dům Julie z hry od Shakespeara. Ve středu jsme se vrátili tam, kde to všechno začalo-do Innsbrucku, poslední trénink před 3.Světovým pohárem v Imstu.

V pátek a sobotu proběhl nejméně oblíbený Světový pohár v Imstu, který se vyznačuje neoblíbenou stěnou pro všechny závodníky. Po letošním závodě jsem se zařekla, že do Imstu už fakt ne! Na závodníky čeká odporný, nepříjemný kolmáč s dlouhými kroky, který se překlopí do konečně pěkně převislé části, která je hned vystřídaná stropem a závěrečnou dolezovou částí. V obou cestách jsem ze sebe vydala maximum, s dlouhými kroky jsem se rvala jako lev ale síla, kterou mi vzaly, mi pak chyběla v rozhodujících chytech k postupu do semifinále. Přidala jsem si do sbírky 30.místo. Adam si do své sbírky přidal bramborové 4.místo a náš trip byl téměr u konce. Na neděli jsem si ovšem schovávala eso v rukávu, jelikož jsem měla z loňska vyhlédlé bouldrové 8b v oblasti Nassereith (kousek od Imstu). A tak jsem si v neděli spravila chuť, když jsem v 21h před odjezdem domů vylezla své druhé 8b!

Náš 4 týdenní trip skončil, ale za chvíli vyrážíme na další tentokrát do Norska, kde se koná 4.Světový pohár v obtížnosti ve Stavangeru, tak nám držte pěsti, ať nám štěstí přeje i na závodech!

Během 7 dní na skalách jsem si sbalila do kabele: 2x 8b, 8a+ na 2.pokus, 8a flash, 7c+ OS, 2x 7c OS. 

Přeji všem co nejchladnější zbytek léta!

IVA VEJMOLOVÁ, členka ROCK EMPIRE Climbing Teamu a její první 8b

Další články