Evropský pohár Petzen Climbing Trophy a šest medailí pro Českou republiku!

Terezka, Šimon a nejmladší Anička Cibulkovi se v půlce června zúčastnili v rakouských Alpách prestižního lezeckého evropského pohárového závodu Petzen Climbing Trophy 2015. Ten je jedním ze dvou dětských závodů světové asociace sportovního lezení IFSC, z něj přivezli Cibulkovi pro Českou republiku celkem 6 medailí. Na tento závod přijeli nejlepší lezci z 23 států Evropy, a také z USA, Brazílie a Kazachstánu. Terezka a Šimon do závodu nastupovali s červeným startovním číslem pro loňské celkové vítěze. Šestiletá Anička při své premiéře vybojovala tři stříbrné medaile v lezení na rychlost, obtížnost a v boulderingu. Získala tak celkové 2. místo v kategorii U8. Devítiletý Šimon si vyběhl v závodu na rychlost pro 3. místo, kde musel bojovat se staršími soupeři v kategorii U12. V celém poháru získal 5. příčku, bodově byl však jen kousek od bronzové medaile a byl druhým nejlepším v ročníku 2005. Dvanáctiletá Terezka také závodila s o rok staršími soupeřkami z kategorie U14. V závodu na rychlost postoupila stejně jako Šimon a Anička do finále, kde vybojovala bronzovou medaili. V celkovém hodnocení skončila na krásném 7. místě a byla tak nejlepší z ročníku 2003. Příští rok Terezka i Šimon zůstávají ve stejných kategoriích a budou mít věkovou výhodu.

Všichni tři sourozenci při závodě lezli ve vybavení Rock Empire, včetně malé Aničky, která používala na obtížnost a rychlost ještě celotělový úvazek, děti po závodě spokojeně odpočívali ve spacácích Arktida

Máme konec roku a dostáváme reporty od našich atletů. Jedním z nich a vlastně i nejmladší z našich atletů je Honza Štípek. Honza závodí již pátým rokem a letošní rok, jak Honza píše: "Byl zatím můj nejúspěšnějším rokem celé mé kariéry v lezení".

Přinášíme pár řádků od našeho RE Ambasadora a současně vývojáře firmy Rock Empire. Honza měl vcelku náročný rok, což vysvětluje níže, ale nakonec stihl napsat krátké shrnutí, co se mu letos povedlo ve skalách zdolat. Tak si užijte čtení.