Rekordní účast na ROCK EMPIRE závodech v Ústí nad Labem

V sobotu 7.11. HUDY stěna praskala ve švech. Konaly se zde ROCK EMPIRE dětské závody, které zaznamenaly rekordní účast. Na závody se sjelo 82 dětí- včetně doprovodu, samozřejmě- z různých koutů republiky: Bělá pod Bezdězem, Slaný, Litoměřice, Praha, Děčín, Kladno, Jirkov a také spousta místních. ROCK EMPIRE byl hlavním partnerem závodu, pořádajícím byl nově vzniklý oddíl sportovního lezení Lezecká stěna Ústí nad Labem, z.s.

Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích a v každé kategorii si závodníci poměřili síly ve dvou kvalifikačních cestách a úspěšnější zkusili pokořit jednu finálovou cestu. Ti nejlepší si pak odnesly hezké ceny od ROCK EMPIRE a HUDYsport.

• v nejmladší kategorii 2007 – 2009 se jako první umístil Ústečák Jan Štípek- člen ROCK EMPIRE Climbing Teamu a Denisa Beníšková
  • v prostřední kategorii 2004 – 2006 zvítězil František Danda a Bára Zítková
  • v nejstarší kategorii 2001 – 2003 zvítězila Kristina Dubská a Jan Vopat.

Zbývá už jen poděkování organizačnímu týmu, který zajistil hladký průběh celých závodů, a věříme, že další závody budou stejně úspěšné, s velkou účastí a především v bezvadné náladě jako tyto.

VÍCE FOTEK KE STAŽENÍ

Jan Štípek, mladý talentovaný lezec z Ústí nad Labem, je skutečným mistrem vertikálního světa. Jeho přirozená schopnost pohybu na skalách a stěnách je důkazem jeho výjimečného daru. Za své vynikající sportovní výkony byl oceněn prestižní cenou Zlatý oříšek, což je uznání jeho talentu a tvrdé práce.

Náš nejmladší ambasador Jan Štípek se stal Mistrem Evropy!!!! Gratulujeme k tak úžasnému výkonu!!! Honza se tím nominoval na mistrovství světa mládeže (MSM)  v Dallasu (USA), které se koná ve dnech 22. -31.8.2022.

Gratulujeme našemu nejmladšímu RE sportovci Honzovi Štípkovi k parádnímu 3. místu na MČR v lezení na obtížnost, které se konalo tento víkend ve Zlíně. Honza nám poslal report ze závodů: