Druhý ročník ROCK EMPIRE dětských lezeckých závodů

V sobotu 2. dubna proběhlo na HUDY stěně v Ústí velké lezecká klání- ROCK EMPIRE dětské lezecké závody na obtížnost.
 
Účast byla hojná, závodů se zúčastnilo 77 dětí, což svědčí o větším a  větším zájmu dětí o tento sport. Mezi soupeři tak byli malí lezci z Ústí nad Labem, Děčína, Prahy, Litoměřic, Chomutova, Slaného, ale také třeba z Jablonce a Liberce. Děti závodili ve třech kategoriích  2001 - 2003, 2004 - 2006 a 2007 - 2009. Lezli se dvě kvalifikační cesty a jedna finálová. I když cesty postavili profíci, malí lezci překvapili a v těch dvou nejmladších kategoriích 2009 rozhodlo až superfinále.
 
V kategorii 2007 - 2009 si své síly změřili Lukáš Mokroluský a Honza Štípek, člen ROCK EMPIRE týmu. Kluci lezli svou superfinálovou cestu s přehledem a oba dosáhli TOP. První místo je jen jedno, rozhodl čas a tak zlato uteklo Honzíkovi jen o fous. Ten pokořil všechny cesty, proto přijal své druhé místo s úsměvem. 

ROCK EMPIRE team se těší na další kolo  závodů, které- s největší pravděpodobností- proběhne na podzim. 

Druhý ročník ROCK EMPIRE dětských lezeckých závodů

Další články

Gratulujeme našemu nejmladšímu RE sportovci Honzovi Štípkovi k parádnímu 3. místu na MČR v lezení na obtížnost, které se konalo tento víkend ve Zlíně. Honza nám poslal report ze závodů:

PÁTEK

Máme konec roku a dostáváme reporty od našich atletů. Jedním z nich a vlastně i nejmladší z našich atletů je Honza Štípek. Honza závodí již pátým rokem a letošní rok, jak Honza píše: "Byl zatím můj nejúspěšnějším rokem celé mé kariéry v lezení".

Přinášíme pár řádků od našeho RE Ambasadora a současně vývojáře firmy Rock Empire. Honza měl vcelku náročný rok, což vysvětluje níže, ale nakonec stihl napsat krátké shrnutí, co se mu letos povedlo ve skalách zdolat. Tak si užijte čtení.