Druhý ročník ROCK EMPIRE dětských lezeckých závodů

V sobotu 2. dubna proběhlo na HUDY stěně v Ústí velké lezecká klání- ROCK EMPIRE dětské lezecké závody na obtížnost.
 
Účast byla hojná, závodů se zúčastnilo 77 dětí, což svědčí o větším a  větším zájmu dětí o tento sport. Mezi soupeři tak byli malí lezci z Ústí nad Labem, Děčína, Prahy, Litoměřic, Chomutova, Slaného, ale také třeba z Jablonce a Liberce. Děti závodili ve třech kategoriích  2001 - 2003, 2004 - 2006 a 2007 - 2009. Lezli se dvě kvalifikační cesty a jedna finálová. I když cesty postavili profíci, malí lezci překvapili a v těch dvou nejmladších kategoriích 2009 rozhodlo až superfinále.
 
V kategorii 2007 - 2009 si své síly změřili Lukáš Mokroluský a Honza Štípek, člen ROCK EMPIRE týmu. Kluci lezli svou superfinálovou cestu s přehledem a oba dosáhli TOP. První místo je jen jedno, rozhodl čas a tak zlato uteklo Honzíkovi jen o fous. Ten pokořil všechny cesty, proto přijal své druhé místo s úsměvem. 

ROCK EMPIRE team se těší na další kolo  závodů, které- s největší pravděpodobností- proběhne na podzim. 

Druhý ročník ROCK EMPIRE dětských lezeckých závodů

Další články

Jan Štípek, mladý talentovaný lezec z Ústí nad Labem, je skutečným mistrem vertikálního světa. Jeho přirozená schopnost pohybu na skalách a stěnách je důkazem jeho výjimečného daru. Za své vynikající sportovní výkony byl oceněn prestižní cenou Zlatý oříšek, což je uznání jeho talentu a tvrdé práce.

Náš nejmladší ambasador Jan Štípek se stal Mistrem Evropy!!!! Gratulujeme k tak úžasnému výkonu!!! Honza se tím nominoval na mistrovství světa mládeže (MSM)  v Dallasu (USA), které se koná ve dnech 22. -31.8.2022. 

Gratulujeme našemu nejmladšímu RE sportovci Honzovi Štípkovi k parádnímu 3. místu na MČR v lezení na obtížnost, které se konalo tento víkend ve Zlíně. Honza nám poslal report ze závodů:

PÁTEK