Osmiletý Honzík Štípek převálcoval konkurenci na Boulder Cupu Sněžník

Honzík Štípek se v sobotu 18.6 2016 zúčastnil Boulder Cupu Sněžník, ten se konal při příležitosti otevření nového lezeckého sektoru na Sněžníku.

Vzhledem k věkové nevýhodě- jako osmiletý spadal do kategorie do patnácti let- si nedával příliš velké abmice. Šel si jednoduše vyzkoušet něco nového, spíše než závodit to pojal jako trénink.

Samotný závod začal v 10 hodin, do 12 hodin bylo krásné počasí, sluníčko, teplo, prostě paráda. Pak se zatáhlo a přišla bouřka, a proto se Honzík s tátou schovali pod převisem. Po bouřce se už lezlo dost špatně, ale na nějakých bouldrech to ještě trochu šlo, než příšla další a ještě větší bouřka. Honzíkovi byla zima, proto závod předčasně ukončil a šel domů. Vyhlášení výsledku bylo plánováno na 21 hodin, ale začalo dříve, což Honzík nestihnul. Ke svému velkému překvapení skončil na krásném druhém místě. RE team blahopřeje!!!

Osmiletý Honzík Štípek převálcoval konkurenci na Boulder Cupu Sněžník

Další články

Jan Štípek, mladý talentovaný lezec z Ústí nad Labem, je skutečným mistrem vertikálního světa. Jeho přirozená schopnost pohybu na skalách a stěnách je důkazem jeho výjimečného daru. Za své vynikající sportovní výkony byl oceněn prestižní cenou Zlatý oříšek, což je uznání jeho talentu a tvrdé práce.

Náš nejmladší ambasador Jan Štípek se stal Mistrem Evropy!!!! Gratulujeme k tak úžasnému výkonu!!! Honza se tím nominoval na mistrovství světa mládeže (MSM)  v Dallasu (USA), které se koná ve dnech 22. -31.8.2022. 

Gratulujeme našemu nejmladšímu RE sportovci Honzovi Štípkovi k parádnímu 3. místu na MČR v lezení na obtížnost, které se konalo tento víkend ve Zlíně. Honza nám poslal report ze závodů:

PÁTEK