Cibulkovi přivezli 5 evropských medailí v lezení z rakouského Petzen Climbing Trophy

Cibulkovi na evropském poháru v rakouském Petzenu převálcovali konkurenci a 5x stáli na bedně. Terezka navíc jako jediná Češka v historii získala trofej za celkové vítězství už podruhé.

Sourozenci Tereza, Šimon a Anna Cibulkovi se ve dnech 8. až 10. července zúčastnili prestižního evropského závodu ve sportovním lezení Petzen Climbing Trophy 2016 a mají tak na kontě už celkem 19 evropských medailí. V současnosti jsou pouze tři závody v kalendáři světové asociace sportovního lezení IFSC, kterých se mohou zúčastnit děti do 14 let. Závod v rakouském Petzenu mezi ně právem patří, protože se zde schází lezecká špička nejen z Evropy (letos i z Kanady a Ekvádoru), aby poměřila síly ve třech lezeckých disciplínách – lezení na obtížnost, na rychlost a v boulderingu (lezení extrémní obtížnosti na nízkých profilech bez zajištění lanem). Tereza v kategorii U14 získala dvě individuální medaile v disciplínách – v lezení na rychlost byla druhá a v obtížnosti s přehledem zvítězila. Jako jediná Češka v historii tím získala druhý titul v celkovém hodnocení těchto závodů. Na stupních vítězů si zaslouženě vyslechla i českou hymnu. Šimon v kategorii U 12 vybojoval 2. místo v obtížnosti a bronz na rychlosti, což mu vyneslo celkové 4. místo. Anička byla v kategorii U 10 s o rok staršími soupeřkami a zvláště její výkon v boulderingu jí vynesl celkové 9. místo. Šimon a Tereza tak navázali na své úspěchy z otevřeného mistrovství Slovenska mládeže 2016, odkud si přivezli zlatou a stříbrnou medaili.

Máme konec roku a dostáváme reporty od našich atletů. Jedním z nich a vlastně i nejmladší z našich atletů je Honza Štípek. Honza závodí již pátým rokem a letošní rok, jak Honza píše: "Byl zatím můj nejúspěšnějším rokem celé mé kariéry v lezení".

Přinášíme pár řádků od našeho RE Ambasadora a současně vývojáře firmy Rock Empire. Honza měl vcelku náročný rok, což vysvětluje níže, ale nakonec stihl napsat krátké shrnutí, co se mu letos povedlo ve skalách zdolat. Tak si užijte čtení.