Honzík Štípek v italském Arcu

Honzík Štípek začal nový školní rok výletem do Itálie, kde se zůčastnil lezeckých závodů v Arco- Rock Master Festival 2016. Tyto- stále více oblíbené závody- zahrnují závody na rychlost, obtížnost a boulder.

A jak tatínek od Honzíka říká, boulder byl velmi dobře postavený, stavěči vybrali parádní cesty. Celkem jich bylo pět, dvě byly lehčí, dvě středně těžké, jedna těžší a jedna velmi těžká. Honzík zvládnul 3 x top na první pokus, 1x na druhý pokus a 1x na druhý pokus jen zóna, top byl bohužel nad jeho síly, což stačilo na 10. místo. 

Druhý den byla na řadě obtížnost. Cesty byly opět dobře postavené a závodníky pěkně rozřadily. U jedné cesty Honzík topoval, druhou spadnul kousek pod topkou a bral tak 5. místo. 

Poslední, třetí den čekaly na závodníky cesty na rychlost. Bohužel nastavená pravidla nebyla bez chyb a toho někteří závodníci z řad konkurence využili. Pan Štípek toto považuje přinejmenším za nefér, ale spíše za podvod. To odsunulo Honzíka z 5. místa na 8. 

Samostatně se soutěže nevyhlašovaly, jen celkově, Honzík tak skončil na 8 místě.

Závod si ale užil a cestou se stačil rozptýlit na vyhlášených ferratách. 

Honzík Štípek v italském Arcu

Další články

Náš nejmladší ambasador Jan Štípek se stal Mistrem Evropy!!!! Gratulujeme k tak úžasnému výkonu!!! Honza se tím nominoval na mistrovství světa mládeže (MSM)  v Dallasu (USA), které se koná ve dnech 22. -31.8.2022. 

Gratulujeme našemu nejmladšímu RE sportovci Honzovi Štípkovi k parádnímu 3. místu na MČR v lezení na obtížnost, které se konalo tento víkend ve Zlíně. Honza nám poslal report ze závodů:

PÁTEK

Máme konec roku a dostáváme reporty od našich atletů. Jedním z nich a vlastně i nejmladší z našich atletů je Honza Štípek. Honza závodí již pátým rokem a letošní rok, jak Honza píše: "Byl zatím můj nejúspěšnějším rokem celé mé kariéry v lezení".