1B SLIGHT na stříbrné pozici na Světovém poháru v italském Arcu!

Na konci srpna se v italském Arcu konal další závod ze série Světového poháru v lezení na rychlost a obtížnost. Rock Empire zde měl svou osobní účast- Honzu Zímu s 1B SLIGHT. Tento úvazak také pomohl vybojovat 2. místo ruské závodnici Julii Kaplině.

Celkem startovalo 72 mužů a 56 žen. Zvítězil Francouz Romain Desgranges, v ženách vyhrála Belgičanka Anak Verhoeven, druhé místo vybojovala ruská závodnice Julja Kaplina, ta si oblíbila Rock Empire úvazek 1B SLIGHT.

Za českou republiku v lezení na obtížnost letos startovali Gabriela Vrablíková, Adam Ondra, Martin Jech a Honza Zíma- člen Rock Empire Climbing Teamu. Gabriela Vráblíková obsadila 47. příčku, Martin Jech skončil na 63. místě a Jan Zíma 70. celkově.

V lezení na rychlost jsme měli dva zástupce. Před tímto závodem druhého muže průběžného SP v této disciplíně Libora Hrozu ml. a juniorského mistra světa v lezení na rychlost z roku 2014 Jana Kříže.

Více si přečtěte ve zprávě od Martina Jecha, člena české výpravy zde

Máme konec roku a dostáváme reporty od našich atletů. Jedním z nich a vlastně i nejmladší z našich atletů je Honza Štípek. Honza závodí již pátým rokem a letošní rok, jak Honza píše: "Byl zatím můj nejúspěšnějším rokem celé mé kariéry v lezení".

Přinášíme pár řádků od našeho RE Ambasadora a současně vývojáře firmy Rock Empire. Honza měl vcelku náročný rok, což vysvětluje níže, ale nakonec stihl napsat krátké shrnutí, co se mu letos povedlo ve skalách zdolat. Tak si užijte čtení.