Medailoví Cibulkovi na MČR v lezení na obtížnost

V sobotu 15. října se na lezecké stěně Sokol Brno I uskutečnilo Mistrovství České republiky mládeže v lezení na obtížnost. Osmiletá Anička Cibulková bojovala s věkovým i značným výškovým hendikepem oproti starším soupeřkám. Přesto výborným výkonem vybojovala 3. místo, což ji posunulo nahoru i v celkovém hodnocení Českého poháru. Šimon bohužel doplatil na uklouznutí v 2. kvalifikačním kole. Následní lehkou finálovou cestu totiž vylezl kromě něj i jeden ze soupeřů a tak o výsledku rozhodla kvalifikace, kvůli které Šimon skončil na 2. místě v kategorii U12. Tereza si po předchozí medailové žni vybrala svůj díl smůly a kvůli vypadnutí nohy ze stupu skončila ve finále až na 4. příčce v kategorii U14.

V prosinci se Cibulkovi zúčastní Mistrovství České republiky mládeže v lezení na rychlost a také Mistrovství ČR v olympijském šplhu v pražském obchodním domě Harfa, kde se do ženské kategorie nominovaly Tereza i mladší Anna.

Blahopřejeme!

Máme konec roku a dostáváme reporty od našich atletů. Jedním z nich a vlastně i nejmladší z našich atletů je Honza Štípek. Honza závodí již pátým rokem a letošní rok, jak Honza píše: "Byl zatím můj nejúspěšnějším rokem celé mé kariéry v lezení".

Přinášíme pár řádků od našeho RE Ambasadora a současně vývojáře firmy Rock Empire. Honza měl vcelku náročný rok, což vysvětluje níže, ale nakonec stihl napsat krátké shrnutí, co se mu letos povedlo ve skalách zdolat. Tak si užijte čtení.