Rock Empire členky budou reprezentovat na mezinárodních závodech

Můj poslední článek, který se zde na Rock Empire stránkách objevil, byl o mém únorovém skalním výjezdu ve Španělsku. Ihned poté co jsem se vrátila domů mi začal letní semestr na univerzitě. Tedy čas, kdy musí být člověk ve škole a na delší skalní výjezdy si musí počkat zase pěkně až po zkouškovém. Naštěstí to jde ruku v ruce se závody. Během jara mě čekaly 3 nominační závody do dospělé reprezentace, a tak nezbývalo nic jiného, než se pustit do tréninku.

Každý rok jsem zvědavá na nové talenty, kteří přijdou do dospělé kategorie. Ač je mi teprve 22 let, tak bohužel na závodech patřím k těm nejstarším. Přemýšlela jsem, že za těch 15 let, co závodím, jsem už měla tolik různých soupeřek, které přestaly závodit z důvodu silné mladé nastupující generace, či ze školních nebo rodinných důvodů anebo přestaly lézt zkrátka úplně. Tentokrát ale opravdu doufám, že všechny holčiny, které v letošním roce závodí, u lezení zůstanou! Protože letošní konkurence byla na závodech opravdu parádní!

A co je na tom to nejlepší? To, že mám po delší době opět týmovou Rock Empire kolegyni vedle sebe na závodech! Ano, Elišku Adamovskou!

První závod nás zavedl na novou lezeckou stěnu Hlubina v Ostravě. Většina závodníků byla docela dost překvapená, protože jsme závodili v docela dost kolmých profilech, což nebývá v poslední době moc běžné. Stavěči si ale s cestami poradili dobře, takže na stupních vítězů stáli zaslouženě ti nejlepší. Díky první kvalifikaci, ve které jsem dolezla o dost dál než zbytek holek, jsem postupovala do finále z prvního místa. Finále se ale jede na novo. Cesta byla velmi nepříjemná, o čemž svědčí i výsledky, protože většina startovního pole popadala hned dole. Mně, Elišce Adamovské a Lence Slezákové se podařilo dolézt do vrchní části cesty. Já s Lenkou jsme spadly na stejném místě, Eliška se vzpamatovala ze začátečních problémů v cestě, zabojovala a dolezla o pár chytů dál a zaslouženě vyhrála.

Hned o týden později se konal druhý nominační závod, tentokrát na mé domácí lezecké stěně Hudy v Brně. Moc jsem se na tento závod těšila, protože nabízel skvělé profily pro závodní cesty, super chyty a velmi dobré stavěče. Po kvalifikaci trio já, Eliška a Lenka se dvěma topy do finále. Finálovka byla moc pěkná, taková klikatice s mnoha odpočinky. Furt se dalo lézt, všechno pěkně kontrolovat. Až těsně před koncem přišel takový divnoboulder, ve kterém byla dlouhá rozpažka, která mi taktak s mým rozpětím vyšla, a pak náskok do stupu, což mi bohužel hodilo vrata. Lenka spadla na stejném místě, ale lezla rychleji, takže díky lepšímu času brala lepší místo. Eliška jako jediná toto místo přelezla a opět zaslouženě vyhrála.

Poslední závod, který měl rozhodnout o tom, kdo bude letos hájit české národní barvy na mezinárodních závodech, nás zavedl do Svitav. Cesty se mi moc líbily po delší době byly trochu více ve skalním vytrvalostním stylu po lištách. S Eliškou jsme opět obě kvalifikační cesty topovaly. Eliška finálovou cestu topla, mně v kroku do topu uklouzla noha, ale stejně bych byla druhá, protože by rozhodoval čas. A kdo mě zná, tak ví, že si lezení náramně užívám a doslova se kochám, což nahrává naskakujícím sekundám mnohdy až minutám navíc.

Po těchto 3 nominačních závodech je pořadí v Českém poháru dospělých v obtížnosti následující:

  1. Eliška Adamovská a Jakub Konečný
  2. Iva Vejmolová a Štěpán Volf
  3. Lenka Slezáková a Tomáš Binter

Všem českým reprezentantům včetně Rock Empire dívek Ivy Vejmolové a Elišky Adamovské můžete držet pěsti na Mistrovství Evropy, které se koná 30.6.-1.7. v Campitello di Fassa.

Posledním závodem mi zároveň skončil semestr, následně se mi podařilo všechny zkoušky udělat na první pokus a teď mě čekají zasloužené 3 měsíce prázdnin! Ihned po Mistrovství Evropy razím na celý červenec na Flatanger do Norska, tak mi můžete držet pěsti, ať se mi podaří ulovit nějaké cenné cesty!

Autoři fotografií ze závodů jsou Pavel Nesvadba http://www.photonesvadba.com/ (závod Brno) a Monika Brkalová http://slowprint.nolimit.cz/ (závod Svitavy)

Rock Empire členky budou reprezentovat na mezinárodních závodech

Další články

Eliška Adamovská – Rock Empire ambasador. Gratulujeme Elle za skvělý výkon na ME v Moskvě. V boulderingu a obtížnosti kralovala Eliška Adamovská, která vše TOPovala na flash/OS a do finále postoupila z neuěřitelného prvního místa, což znamenalo šanci probojovat se na olympiádu v Tokiu. 

Máme konec roku a dostáváme reporty od našich atletů. Jedním z nich a vlastně i nejmladší z našich atletů je Honza Štípek. Honza závodí již pátým rokem a letošní rok, jak Honza píše: "Byl zatím můj nejúspěšnějším rokem celé mé kariéry v lezení".

Přinášíme pár řádků od našeho RE Ambasadora a současně vývojáře firmy Rock Empire. Honza měl vcelku náročný rok, což vysvětluje níže, ale nakonec stihl napsat krátké shrnutí, co se mu letos povedlo ve skalách zdolat. Tak si užijte čtení.