Honza Štípek Mistrem České Republiky!!!

Devítiletý Ústečan Jan Štípek se stal Mistrem České Republiky v lezení na obtížnost

Dne 17.6 2017 se na lezecké stěně Rajče v Brně konalo Mistrovství České Republiky (MČR)  v lezení na obtížnost. Díky velké vzdálenosti jsme vstávali ve 4.30 hod. Dálnice D1 díky sobotnímu provozu byla bez kolon. Do Brna na stěnu jsme dorazily v 8.30 hodin. Honzík se zaregistroval a našel místo v tělocvičně. Do Brna se sjely děti z celé republiky , konkurence byla veliká .

Pro každou kategorii byli připravený dvě kvalifikační cesty a jedna finálová. Závody začaly 9.30 hodin před lezením  cest . Do první cesty Honzík nastoupil jako 7 a cestu Topnul ,cesta měla tři obtížné pasáže,  jedna byla hned ze začátku kde skončilo spousta závodníků.  Druhá tak ve 2/3 stěny přes dva velké větší chyty do kterých se muselo  technicky . Poslední  úsek byl přes spáru a do Topky.  Poslední  úsek  zvládli pouze dva závodníci Honzík Štípek z Rock Empire lezeckého teamu a  Čermák Šimon z Rocky Monkeys  Brno. Oba závodníci cestu Topovali . V závěsu byl ještě Honzíka kamarád Lukáš Uherec   Hovrch  Nové Město nad  Metují , kterému v horní časti cesty uklouzla noha a spadl. Takže první cestu Topovali  pouze dva závodníci . Druhá  cesta byla o dost lehčí a díky tomu ji Toplo  11 závodníků.

Do finále Honzík postupoval z děleného prvního místa a do finálové cesty nastoupil jako poslední. Izolace se uzavřela v  15.20 hod. Finalisté dostali  trička, v kterých museli nastoupit do finále a pak i na následné vyhlášení výsledků. Finále lezli  první  holky pak teprve nastoupili kluci. Cesta byla dost obtížná tuto cestu  měli  jako kvalifikaci kategorie U12 a do Topu vylezla   jen Bára Bernardová . Honzík dolezl  na  chyt 50, Lukáš Uherec  chyt 46 a Šimon Čermák  na  chyt 36. Díky tomu  se Honzík  stal pro rok 2017 Mistrem České Republiky  v  lezení  na  obtížnost.

Kategorie U10 konečné pořadí:

1. Štípek Jan 2008 Rock Empire Lezecká stěna ÚL; Nord Blanc

2. Uherec Lukáš 2009 HOVRCH Nové Město nad Metují

3. Čermák Šimon 2008 Rocky Monkeys; Sokol Brno I; Saltic

4. Paar Adam 2010 Hovrch Nové Město nad Metují

5. Školař Dan 2010 Rocky Monkeys; Sokol Brno I

Honzíka o prázdninách čekají  tři mezinárodní  závody a tak mu držte palce ať mu dobře dopadnou. Samozřejmě Honzík  děkuje všem co mu fandí a také sponzorům  : Rock Empire , Hudy lezecká stěna Ústí nad Labem , NordBlac,Koeximpo, Statutární město Ústí nad Labem a Hospul ÚL.  Velké DÍK patří také Editě Vopatové a Petru Brožovi, kteří Honzíkovi předávají své zkušenosti.

S Pozdravem

Rudolf Štípek

777187848

info@cudla.cz

V neděli chtěl jet ještě Honzík do Prahy Letňan na závody v bouleringu.  Skončil na 1 místě.

Jan Štípek, mladý talentovaný lezec z Ústí nad Labem, je skutečným mistrem vertikálního světa. Jeho přirozená schopnost pohybu na skalách a stěnách je důkazem jeho výjimečného daru. Za své vynikající sportovní výkony byl oceněn prestižní cenou Zlatý oříšek, což je uznání jeho talentu a tvrdé práce.

Náš nejmladší ambasador Jan Štípek se stal Mistrem Evropy!!!! Gratulujeme k tak úžasnému výkonu!!! Honza se tím nominoval na mistrovství světa mládeže (MSM)  v Dallasu (USA), které se koná ve dnech 22. -31.8.2022.

Gratulujeme našemu nejmladšímu RE sportovci Honzovi Štípkovi k parádnímu 3. místu na MČR v lezení na obtížnost, které se konalo tento víkend ve Zlíně. Honza nám poslal report ze závodů: