Alpinismus

Alpinismu. Tato zimní disciplína spočívá v pohybu a pobytu na sněhu a ledu v horách. Je nutné umět pracovat s jisticími pomůckami do ledu. Vzhledem k nevyzpytatelné kvalitě ledu a možnosti zajištění bývá tato aktivita psychicky i fyzicky náročná. Základem je správné vybavení, které zajistí větší bezpečnost.

Pro Alpilnismu doporučujeme tyto produkty:

 

Školení

Články

"Dvanáct rozhněvaných hrotů" - recenze maček Rock Empire Expert

"Dvanáct rozhněvaných hrotů" - recenze maček Rock Empire Expert

Pokud někdo netouží zažít pořádnou jízdu na ledu, měl by pomyslet na tuning podvozku svých horolezeckých bot. Jak je obecně známo, tak podrážka na ledu má asi stejnou přilnavost, jako slanina na teflonové pánvi. Snažit se zaseknout špičku boty do ledu je pak stejně účinné, jako zabíjení hřebíku do zdi gumovou paličkou. Zkrátka a dobře, chtělo by to mačky jménem Machki, jak je nazval výrobce.

Recenze na Superlight od Martina Skuhravého ze Světa Outdooru.

Recenze SUPER LIGHT od Martina Skuhravého ze Světa Outdooru...:"Ze sedáku Super Light jsem po měsíci v Kyrgyzstánu skutečně nadšený a zařadil jsem jej do mého skialpového a ledovcového repertoáru, zcela určitě nebude chybět na žádné akci zmíněného ražení, na kterou se v budoucnu přidám."

Sportovci

Radek Lienerth

Radek "ZOBAN" je horský vůdce UIAGM. Specializuje se na výukové kurzy skalního lezení, lezení ledů a skialpinismu, vodění ve všech typech horolezeckého a skialpinistického terénu. Majitel horolezecké školy ClimbOn, externí vyučující FsPS MU Brno – sporty v přírodě.