Via Ferrata

Zajištěná cesta, nazývaná též ferrata podle italského označení Via Ferrata, či německé označení Klettersteig, je cesta v nepřístupném, obvykle horském terénu, která je vybavena jisticím ocelovým lanem a železnými stupy. Jedná se o skvělý sport pro adrenalinové nadšence, kteří nemají zkušenost s horolezeckými výstupy, ale strašně rádi by se chtěli podívat na svět z vrcholu, který zprvu vypadá nepřístupně. Via Ferraty mají několik obtížností od nejlehčích až po hodně těžké, a proto jsou vhodné skoro pro jakoukoliv věkovou hranici.

Pro Via Ferrata doporučujeme tyto produkty:

 

Školení

Teambuilding

Chcete si vyzkoušet lezení na lezecké stěně, zapsat se do vrcholové knihy na skále či se třeba seznámit se základy pracovních lezeckých technik? Pokud ano, tak toto školení je určeno právě Vám. 

 

Články

"Metodýka" - Navazování a odsedávání na ferratě

Máme tu první díl od našeho ambasadora Vojty Watta Dvořáka. S Vojtou spolupracujeme již dlouho, je náš testovací vzorek na naše úvazky, karabiny, smyčky apod. :) A jeho znalosti, poznámky, připomínky a doporučení nejednou pomohlo vylepšit naše produktové portfolio. Za což Vojtovi díky. Letos se nám povedlo z Vojty vytáhnout jeho skvělou "METODÝKU" a budeme vás postupně zásobovat všemi jeho poznatky a návody, které kdy v rámci "METODÝKY" napsal. Tož těšte se. 

Kde najdete v ČR Via Ferraty?

V našem oblíbeném časopise Svět Outdooru vyšel krásně přehledný článek o Via Ferratách v Čechách. Dovolíme si sdílet. Mrkněte, kde všude si u nás můžete ferátku vylézt. 

A kdybyste nevěděli, jak se vybavit, tak v sekci Aktivit na našem webu najdete potřebné nádobíčko na zdolání ferraty. 

Sportovci

Vojtěch Dvořák

Vojtěch Watt Dvořák, redaktor Svetoutdooru.cz a horský vůdce, je nadšeným horolezcem a lyžařem. Přestěhoval se z kraje vinic a meruněk do Krkonoš. Kde to má kousek na hřebeny nebo na Prachov a Suché skály. Koketuje i s kajakem a miluje Jizeru, jako svou řeku učitelku. A taky běhá nebo se o něco takového pokouší. Nevzdává to a dělá ty komické pohyby zas a zas. Rád přemýšlí o vybavení a stále by něco vylepšoval.

Narodil se : 1974

Žije: Jilemnice v Krkonoších