Via Ferrata

Zajištěná cesta, nazývaná též ferrata podle italského označení Via Ferrata, či německé označení Klettersteig, je cesta v nepřístupném, obvykle horském terénu, která je vybavena jisticím ocelovým lanem a železnými stupy. Jedná se o skvělý sport pro adrenalinové nadšence, kteří nemají zkušenost s horolezeckými výstupy, ale strašně rádi by se chtěli podívat na svět z vrcholu, který zprvu vypadá nepřístupně. Via Ferraty mají několik obtížností od nejlehčích až po hodně těžké, a proto jsou vhodné skoro pro jakoukoliv věkovou hranici.

Pro Via Ferrata doporučujeme tyto produkty:

 

Školení

Teambuilding

Chcete si vyzkoušet lezení na lezecké stěně, zapsat se do vrcholové knihy na skále či se třeba seznámit se základy pracovních lezeckých technik? Pokud ano, tak toto školení je určeno právě Vám. 

 

Články

Reportáž z děčínské via ferraty

Minulý týden se u nás v Děčíně vyloupla Česká televize. Tady je krátká reportáž z natáčení s Karlem Bělinou v hlavní roli.

https://ct24.ceskatelevize.cz/3103211-po-dlouhe-dobe-doma-lide-chteji-adrenalin-zvysuje-se-zajem-o-horolezectvi-a-jine-extremni

"Metodýka" - Navazování a odsedávání na ferratě

Máme tu první díl od našeho ambasadora Vojty Watta Dvořáka. S Vojtou spolupracujeme již dlouho, je náš testovací vzorek na naše úvazky, karabiny, smyčky apod. :)

Kde najdete v ČR Via Ferraty?

V našem oblíbeném časopise Svět Outdooru vyšel krásně přehledný článek o Via Ferratách v Čechách. Dovolíme si sdílet. Mrkněte, kde všude si u nás můžete ferátku vylézt. 

"Metodýka" - Dodržování rozestupů, zajištění a základní pravidla na ferratě

Máme tu druhý díl metodiky of Vojty Watta Dvořáka. Tentokrát se zaměříme na dodržování rozestupů na ferratě, zajištění a základní pravidla.

"Metodýka" - Pád a dojišťování lanem na ferratě

Máme tu třetí díl metodiky of Vojty Watta Dvořáka. Tentokrát se zaměříme na pád a dojišťování lanem na ferratě.

Ferratu prý vyleze i cvičené prase. Přesto se hodí umět něco více, než cvakat karabiny, jako když pípá prodavačka u kasy. Na některé vychytávky se zaměříme ve třetím pokračování naší metodiky.
 

Dojišťování lanem

Sportovci

Vojtěch Dvořák

Vojtěch Watt Dvořák, redaktor Svetoutdooru.cz a horský vůdce, je nadšeným horolezcem a lyžařem.

Už nemusíte umět uvázat klasickou smyčku, stačí provléknou a spojit karabinou prsní a sedací úvazek.