Komíny

Práce na komínech vyžaduje rovněž robustní vybavení, které v případě potřeby může zachránit lidský život. Většina činností spojených s prací na komínech vyžaduje polohovací a zachycovací ochranné osobní pracovní pomůcky.

Pro ty, kteří pracují na komínech, doporučujeme:

Školení

Články

V Děčíně je otevřená nová ferrata

Nová děčínská ferrata byla slavnostně uvedena do provozu 22.5. a ROCK EMPIRE byl při tom.  Ferrata je v samém centru města a vede na Pastýřskou stěnu, z které se vám nabízí nádherný výhled na labský kaňon. Cestu můžu prakticky vylézt kdokoliv, začátečníci by k sobě měli mít zkušený doprovod, nutné je také lezecké vybavení- sedák, přilba, ferratový set a rukavice. Začátek cest je u nástupní stanice skalního výtahu na Labském nábřeží, celkem můžete vyzkoušet pět cest, výška stěn je 95 metrů, délka linii je od 150 do 170 metrů.

Sportovci

Tanager

Tanager je sportovec tělem i duší. Již více než patnáct let objevuje smysl, nadšení a klid ve skalním lezení. V roce 2016 si splnila svůj celoživotní sen, že se stane plnohodnotným horolezcem. Během posledních dvou let lezla po celém světě, setkala se s novými lidmi a  nesmírně rostla jako člověk i jako horolezec. Také ji můžete naleznout jak staví cesty, pořádá horolezecké semináře za účelem motivace a inspirace dívek a žen k tomuto krásnému sportu.  Kromě lezení Tanager pracuje jako překladatelka a spisovatelka.

Jaké má cíle pro rok 2019: 

Jan Štípek

Honza je náš nejmladší ambasador. Talentovaný  lezec z Ústí nad Labem a v týmu Rock Empire již od začátku své lezecké kariéry. Honza už teď sbírá medaile, kde může a ještě o něm hodně uslyšíme...