Sportovní lezení

Pokud jsou vaší doménou venkovní skály a umělé stěny, tak je tato sekce právě pro vás. Pro tuto disciplínu jsou typické cesty zajištěné nýty a borháky, případně v pískovcových oblastech kruhy. Dlouhé nezajištěné úseky se pak dojišťují smyčkami. Skalní lezení se provozuje i ve výškách několika desítek metrů. Takovéto skály lze nalézt např. v Labských pískovcích, kde se také nalézá naše firma. Naše produkty jsou právě tímto prostředím řádně testovány, než vstoupí na trh.

Pro sportovní lezení doporučujeme tyto produkty:

 

Školení

Teambuilding

Chcete si vyzkoušet lezení na lezecké stěně, zapsat se do vrcholové knihy na skále či se třeba seznámit se základy pracovních lezeckých technik? Pokud ano, tak toto školení je určeno právě Vám. 

 

Články

IVA VEJMOLOVÁ, členka ROCK EMPIRE Climbing Teamu a její první 8b

Přímo od Ivy: 

ČERVENEC-Rakousko, Francie, Itálie

V pondělí večer 6.7. jsme s Adamem vyrazili na náš 4 týdenní výjezd, během kterého jsme procestovali skoro 4 000km. Nejdřív jsme se zastavili v Innsbrucku, kde jsme vylaďovali formu na závody světového poháru. Navštívili jsme mimo jiné rakouského lezce, fotografa a slacklinera Heinze Zaka, autora knihy Rock Stars, který nám jako vždy přinesl spoustu inspirativních myšlenek k zamyšlení.

Sportovci

Iva Vejmolová

Iva Vejmolová, členka ROCK EMPIRE Climbing teamu, je nadějí ženského sportovního lezení. V současné době neodmyslitelně patří k top českým lezkyním. Iva je česká reprezentantka ve sportovním lezení, mistryně ČR a juniorská mistryně ČR, vítězka českého poháru i českého poháru mládeže v lezení na obtížnost. Jako první česká lezkyně přelezla tři cesty obtížnosti 8c. Iva leze v úvazku 1B Slight.

Úvazek ze série Slight Rock Empire. Nízká hmotnost, maximální komfort a svoboda pohybu, to je úvazek 1B Slight.