Vyrobeno v České republice

Kvalita

Více než 20 let vyvíjíme a vyrábíme lezecké vybavení té nejvyšší kvality. Naší filozofií je funkčnost, kvalita a dlouhá životnost produktů. Nemusíme být nutně největším výrobcem na trhu, chceme ale dlouhodobě držet špičkovou kvalitu výroby a tempo v inovacích.

Vývoj i výroba v kolébce klasického pískovcového lezení

Sídlíme v srdci českého pískovcového lezení, v Labském údolí. Vývoj, konstrukce i výroba většiny našich produktů je v rukou lidí, kteří žijí horami, lezením, sportem. Naši vývojáři jsou zkušení lezci, špičkoví technici, zkrátka zapálení srdcaři, kteří do své práce dávají všechno.

K dispozici máme i rozsáhlé testovací zázemí, kde můžeme simulovat nejrůznější typy pádů do úvazků a na trhačkách testovat smyčky, popruhy i karabiny.   

Výroba

Přímo v naší děčínské dílně se zaměřujeme především na šité produkty – úvazky, postroje, smyčky, expresky, vaky a mnohé další. Každá z několika desítek našich švadlen se specializuje na určitý typ operace, a poradí si nejen se standardní sériovkou ale i speciálnější zakázkovou výrobou.

Z hlediska obratu je více než 70% sortimentu vyráběno v České republice, od šití sedáků, smyček a lanyardů, přes pracovní a sportovní úvazky, až po friendy, lana a lezečky.


Technické zázemí

Vedle zkušených švadlen a výrobního personálu je naše strojní vybavení zásadní částí výrobního procesu. Máme tu nejmodernější digitální zařízení, ale také léty prověřenou mechaniku, nezničitelné klasiky od německého Durkoppu. Všechny stroje jsou pravidelně kontrolovány a udržovány, aby byla zajištěna maximální přesnost a kvalita výroby.

Laserový plotr

Laserový plotr, CNC, určený k řezání a popisování textilních materiálů, dřeva, plastu, pěnových hmot, kůže nebo papíru, šíře 1600mm / 2000mm.

laserový plotr

Laser značící NARRAN M5

Vláknový popisovací laser, používaný na značení kovů a plastů, plochých dílů.   

Laser značící NARRAN M5

Ultrazvuková sloupová svářečka BRANSON.  

Pro plošné nebo bodové sváření termoplastů, sváření nebo ztužování syntetických tkanin (například popruhů). Výkon 2000 W, frekvence 20 kHz.

Ultrazvuková sloupová svářečka BRANSON    

Programovatelný šicí automat Garudan  

Používání pro šití velmi těžkých materiálů (těžké popruhy, lana, lanyardy).

Programovatelný šicí automat Garudan

Programovatelné šicí automaty Mitsubishi  

Programovatelné šicí automaty určené pro zpracování těžších textilních materiálů.

Programovatelné šicí automaty Mitsubishi

Základní strojní vybavení

Šicí stroje ploché,  Durkopp Adler  

Lemovky ploché, DA 867  

 

Zakázková výroba – kontakt: ondrej.neuman@rockempire.cz