"Tři divoši v Jordánu"

Tři mladí rakouští nadšenci se koncem dubna vydali vstříc novým zážitkům do Jordánu, kde se v pouštní oblasti Wadi Rum chystají na prvovýstupy. Mezi své vybavení přibalili čtyřpřezkový úvazek 4B Slight a friendové sety AxelCometHex. RE team přeje úspěšnou cestu a těší se na další zprávy, s kterými se samozřejmě podělíme i s vámi.

Cílem cesty je provést prvovýstupy v oblasti Wadi Rum, známou pro svou surrealistickou krajinu s obrovskými pouštními pískovcovými stěnami. Wadi Rum se nachází na samém jihu Jordánska, v současné době snad klidné části, neovlivněné konflikty okolních zemí. Obtížnost lezeckých cest pro ně není jediná výzva, další je bezesporu setkání s rozdílnou kulturou.

A jedna čerstvá zpráva (10.5.):

Tady je malá rekapitulace z posledních třech dnů v poušti bez jakéhokoliv mobilního signálu:
Lezli jsme spoustu šílených trhlin, občas trochu děsivých, ale vždy to byla zajímavá výzva. Kromě lezení bylo velké dobrodružství konečně pořádně zažít poušť a spaní venku, kdy jediné světlo bylo to z našeho ohně a milióny hvězd. Mimo to jsme měli tu čest strávit delší čast s beduíny, kteří nás pozvali na čaj. Komunikace s nimi nebyla vůbec snadná, ale užili jsme si spoustu legrace a také jsme jim ukázali, jaké horolezecké vybavení používáme. 

V hlavních rolích: Michi Seidl, Domi Schmidbauer, Uwe Müller…

Foto: archív Three Savages Trad-Climbing in Jordan

Tři divoši v Jordánu

Další články