Osmiletý Honzík Štípek převálcoval konkurenci na Boulder Cupu Sněžník

Honzík Štípek se v sobotu 18.6 2016 zúčastnil Boulder Cupu Sněžník, ten se konal při příležitosti otevření nového lezeckého sektoru na Sněžníku.

Vzhledem k věkové nevýhodě- jako osmiletý spadal do kategorie do patnácti let- si nedával příliš velké abmice. Šel si jednoduše vyzkoušet něco nového, spíše než závodit to pojal jako trénink.

Samotný závod začal v 10 hodin, do 12 hodin bylo krásné počasí, sluníčko, teplo, prostě paráda. Pak se zatáhlo a přišla bouřka, a proto se Honzík s tátou schovali pod převisem. Po bouřce se už lezlo dost špatně, ale na nějakých bouldrech to ještě trochu šlo, než příšla další a ještě větší bouřka. Honzíkovi byla zima, proto závod předčasně ukončil a šel domů. Vyhlášení výsledku bylo plánováno na 21 hodin, ale začalo dříve, což Honzík nestihnul. Ke svému velkému překvapení skončil na krásném druhém místě. RE team blahopřeje!!!

Osmiletý Honzík Štípek převálcoval konkurenci na Boulder Cupu Sněžník

Další články

Jan Štípek, ein junger, talentierter Kletterer aus Ústí nad Labem, ist ein wahrer Meister der vertikalen Welt. Seine natürliche Fähigkeit, sich an Felsen und Wänden zu bewegen, ist der Beweis für sein außergewöhnliches Talent.