Honza Štípek vícemistr Evropy v lezení na obtížnost!!!

Skvělý výkon a atmosféru nám popsal tatínek Honzíka... :

V první půlce července se v rakouském Ahsk-Petzen St. Michael Ob Bleiburg konalo neoficielní mistrovství Evropy dětí PETZEN CLIMBING TROPHY 2016. Na závod se sjelo více jak 300 závodníků z 23 zemí Evropy. Závodilo se v pátek 8.7 2016 lezení na rychlost, sobota 9.7 2016 boulder a v neděli 10.7 2016 byla na pořadu obtížnost. Kategorií bylo pět- zvlášť holky a kluci- U8 (ročník 2009 a mladší), U12 (2005-2006),¨U14 (2003-2004), U16(2001-2002) a U10 ( 2007-2008), které se zúčastnil i Honza Štípek- člen ROCK EMPIRE climbing teamu narozen. A i když  věkovou nevýhodu, se závody se popral velice dobře.

V pátek se lezly dvě cesty na rychlost a časy z obou cest se sčítaly. Lezou vždy dva lezci současně. Honzík se na tuto disciplínu vůbec nespecializuje a tak jí ani netrénuje. Jako partnera pro tento závod dostal nejlepšího českého lezce v kategorii U10 Járu Šikulu (2007)  a i díky tomu že sním chtěl udržet krok tak měl součet časů 23,889 vteřin což stačilo na 9.místo (nejlepší z ročníku 2008) do finále postupovaly 4 nejlepší a nakonec 3.místo vybojoval pro Českou Republiku již zmíněný Šikula. Druhý den v sobotu se bojovalo v boulderu bylo postaveno osm dost obtížných cest na každou cestu měli závodníci maximálně 5 pokusů Honzík topoval 5 boulderů a u dvou se dostal do zóny což stačilo na 12.místo ( druhý z ročníku 2008) . Poslední den v neděli se lezlo na obtížnost byli postaveny dvě kvalifikační cesty a jedna finálová. První cestu do topu vylezl pouze Jára Šikula CZ a na 2.místě skončil jeden chyt pod topkou Savu Lucian ROU a na 3.děleným místem dva chyty pod topkou skončilo 12 závodníku a mezi kterými byl i Honzik. U druhé cesty do topky vylezlo 7 závodníků a do finále postupovalo 8 závodníků  Honzík do finále postupoval z děleného 3.místa . Finále se lezlo že všichni co postoupili do finále šli do izolace aby neviděli jak lezou závodníci před nimi. Honzík šel na finálovou cestu jako šestý . Cestu vylezl do topky a tak hned jak dolezl bylo už jasné že už nemůže byt horší jak na děleném 3 místě protože už před ním jeden Bulhar dal topku a po Honzíkovi šli ještě dva závodníci kteří v kvalifikaci byli lepší než Honzík. Savu Lucian ROU a Jára Šikula oba spadli před topkou a tak Honzík byl s Bulharem jediný co dali topku a museli jít ještě superfinálovou  aby si to rozdali o mistra Evropy. Bohužel Honzíkovi v superfinále podklouzla noha a spadnul . Bulhar vylez dál než Honzík a tak se stal Honzík vice mistrem Evropy v lezení na obtížnost .Celkově v součtu všech tří závodů Honzík skončil na čtvrtém místě. Honzík děkuje svému sponzorovi firmě Rock Empire a firmě La Sportiva a také Hudy lezecké stěně Ústí nad Labem kde trénuje.  

Honza Štípek vícemistr Evropy v lezení na obtížnost!!!

Další články

Jan Štípek, ein junger, talentierter Kletterer aus Ústí nad Labem, ist ein wahrer Meister der vertikalen Welt. Seine natürliche Fähigkeit, sich an Felsen und Wänden zu bewegen, ist der Beweis für sein außergewöhnliches Talent.