Cibulkovi přivezli 5 evropských medailí v lezení z rakouského Petzen Climbing Trophy

Cibulkovi na evropském poháru v rakouském Petzenu převálcovali konkurenci a 5x stáli na bedně. Terezka navíc jako jediná Češka v historii získala trofej za celkové vítězství už podruhé.

Sourozenci Tereza, Šimon a Anna Cibulkovi se ve dnech 8. až 10. července zúčastnili prestižního evropského závodu ve sportovním lezení Petzen Climbing Trophy 2016 a mají tak na kontě už celkem 19 evropských medailí. V současnosti jsou pouze tři závody v kalendáři světové asociace sportovního lezení IFSC, kterých se mohou zúčastnit děti do 14 let. Závod v rakouském Petzenu mezi ně právem patří, protože se zde schází lezecká špička nejen z Evropy (letos i z Kanady a Ekvádoru), aby poměřila síly ve třech lezeckých disciplínách – lezení na obtížnost, na rychlost a v boulderingu (lezení extrémní obtížnosti na nízkých profilech bez zajištění lanem). Tereza v kategorii U14 získala dvě individuální medaile v disciplínách – v lezení na rychlost byla druhá a v obtížnosti s přehledem zvítězila. Jako jediná Češka v historii tím získala druhý titul v celkovém hodnocení těchto závodů. Na stupních vítězů si zaslouženě vyslechla i českou hymnu. Šimon v kategorii U 12 vybojoval 2. místo v obtížnosti a bronz na rychlosti, což mu vyneslo celkové 4. místo. Anička byla v kategorii U 10 s o rok staršími soupeřkami a zvláště její výkon v boulderingu jí vynesl celkové 9. místo. Šimon a Tereza tak navázali na své úspěchy z otevřeného mistrovství Slovenska mládeže 2016, odkud si přivezli zlatou a stříbrnou medaili.