Honza Štípek Mistrem České Republiky!!!

Devítiletý Ústečan Jan Štípek se stal Mistrem České Republiky v lezení na obtížnost

Dne 17.6 2017 se na lezecké stěně Rajče v Brně konalo Mistrovství České Republiky (MČR)  v lezení na obtížnost. Díky velké vzdálenosti jsme vstávali ve 4.30 hod. Dálnice D1 díky sobotnímu provozu byla bez kolon. Do Brna na stěnu jsme dorazily v 8.30 hodin. Honzík se zaregistroval a našel místo v tělocvičně. Do Brna se sjely děti z celé republiky , konkurence byla veliká .

Pro každou kategorii byli připravený dvě kvalifikační cesty a jedna finálová. Závody začaly 9.30 hodin před lezením  cest . Do první cesty Honzík nastoupil jako 7 a cestu Topnul ,cesta měla tři obtížné pasáže,  jedna byla hned ze začátku kde skončilo spousta závodníků.  Druhá tak ve 2/3 stěny přes dva velké větší chyty do kterých se muselo  technicky . Poslední  úsek byl přes spáru a do Topky.  Poslední  úsek  zvládli pouze dva závodníci Honzík Štípek z Rock Empire lezeckého teamu a  Čermák Šimon z Rocky Monkeys  Brno. Oba závodníci cestu Topovali . V závěsu byl ještě Honzíka kamarád Lukáš Uherec   Hovrch  Nové Město nad  Metují , kterému v horní časti cesty uklouzla noha a spadl. Takže první cestu Topovali  pouze dva závodníci . Druhá  cesta byla o dost lehčí a díky tomu ji Toplo  11 závodníků.

Do finále Honzík postupoval z děleného prvního místa a do finálové cesty nastoupil jako poslední. Izolace se uzavřela v  15.20 hod. Finalisté dostali  trička, v kterých museli nastoupit do finále a pak i na následné vyhlášení výsledků. Finále lezli  první  holky pak teprve nastoupili kluci. Cesta byla dost obtížná tuto cestu  měli  jako kvalifikaci kategorie U12 a do Topu vylezla   jen Bára Bernardová . Honzík dolezl  na  chyt 50, Lukáš Uherec  chyt 46 a Šimon Čermák  na  chyt 36. Díky tomu  se Honzík  stal pro rok 2017 Mistrem České Republiky  v  lezení  na  obtížnost.

Kategorie U10 konečné pořadí:

1. Štípek Jan 2008 Rock Empire Lezecká stěna ÚL; Nord Blanc 

2. Uherec Lukáš 2009 HOVRCH Nové Město nad Metují

 3. Čermák Šimon 2008 Rocky Monkeys; Sokol Brno I; Saltic

 4. Paar Adam 2010 Hovrch Nové Město nad Metují

 5. Školař Dan 2010 Rocky Monkeys; Sokol Brno I

Honzíka o prázdninách čekají  tři mezinárodní  závody a tak mu držte palce ať mu dobře dopadnou. Samozřejmě Honzík  děkuje všem co mu fandí a také sponzorům  : Rock Empire , Hudy lezecká stěna Ústí nad Labem , NordBlac,Koeximpo, Statutární město Ústí nad Labem a Hospul ÚL.  Velké DÍK patří také Editě Vopatové a Petru Brožovi, kteří Honzíkovi předávají své zkušenosti.    

S Pozdravem

Rudolf Štípek

777187848

info@cudla.cz  

V neděli chtěl jet ještě Honzík do Prahy Letňan na závody v bouleringu.  Skončil na 1 místě.

Honza Štípek Mistrem České Republiky!!!

Další články

Jan Štípek, ein junger, talentierter Kletterer aus Ústí nad Labem, ist ein wahrer Meister der vertikalen Welt. Seine natürliche Fähigkeit, sich an Felsen und Wänden zu bewegen, ist der Beweis für sein außergewöhnliches Talent.