Honza Štípek, Rock Master festival, Arco

Report od Honzíka.

22.8 2017 sem jel na závody do Itálie. Byl jsem tam  s kamarádkami  Natálkou z Nového města nad Metují  a Anetkou z Děčína a Natálka mi na kreslila českou vlajku na tvář.

Ve čtvrek  byl boulder. Bylo jich pět a  byly docela težký.  První boulder  byl po strukturách a byl silovej, druhý boulder byl jeden začátečná  struktura  a potom se muselo skočit do spodáku a potom skok do topky a byl dynamickej.  Třetí boulder  byl po srtukturách a na těch strukturách byl bočák a spodák  a potom  se skočilo do srtuktury a potom dynamickej krok do boule a potom do topky. Čtvrtý boulder  byl po boulích a po strukturách a potom dynamickej  krok do topu  a pátý  boulder  byl, že se muselo  rozebjehnout   po sruktuře  chytit  chyt   vyskočit   do chytu a topka.   

V sobotu  jsem byl na závodech a  chodil jsem  s tričkem a nechal jsem si tam podepsat nejlepší lezce   Seana Kocsiho , Tom Radlera,  Adam Ondra , Jakob  Schubert , Jain Kim, Alex  Puccia, Ashima Shiraishi a  ze třema mám fotku!!                             

A  v neděli  byla rychlost a obtížnost  a  na obtížnost byla jedna cesta. Tu jsem skončil chyt pod topem.  Rychlost  jsem měl  10 sekund a 41 vteřin a vyhrál jsem. Na obtížnosti  jsem byl 3. a na bouldru jsem byl 3.  Celkově jsem byl 2. a bylo to super!!!!!                                                         Honzik  

 

A přidáváme ještě info od táty Honzy, Rudy Štípka, díky.

    Dne 24.8 2017 a 27.8 2017 se Honza Štípek (2008) člen Rock Empire teamu zúčastnil jediného mezinárodního závodu kategorie U10, pořádaného Mezinárodní federací sportovního lezení ( IFSC )  již 17. ročníku Rock Master festivalu, který se uskutečnil v Itálii ve městě Arco a skončil na parádním 2.místě .Závodů se zúčastnilo 242 závodníků z celé Evropy .A ne jen z Evropy, dokonce přijela  výprava z Číny,Argentiny,Chile a USA . Z České Republiky v kategorii  C (U10) kluci byl Jan Štípek ,C (U10) jedna dívka , B (U12) dvě dívky a A (U14) tři dívky.

Závodilo se v rychlosti , obtížnosti a v boulderingu. Ve čtvrtek 24.8 2017 byla registrace a závod v boulderingu. V pátek a sobotu závodili dospělí a v neděli zase děti na obtížnost a rychlost. V boulderingu se lezlo pět cest. Honzík je dal na šest pokusů. Na jednom boulderu mu bohužel uklouzla noha  a  díky tomu skončil na děleném třetím místě. V neděli se jako první lezla obtížnost. Bohužel organizátoři změnili harmonogram a místo dvou cest se lezla pouze jedna . Honzík vylezl a až k topovému chytu, ale ten bohužel neudržel a spadnul. A zase skončil na děleném třetím místě .Hned po obtížnosti následovala rychlost. Ta Honzíkovi sedla parádně a skončil na prvním místě. Po sečtení všech tří závodů skončil Honzík na 2.místě.

 Letos se Honzíkovi daří výborně zatím získal Mistra republiky v obtížnosti , neoficiálního mistra Evropy ,vyhrál pohár v boulderingu a teď 2.místo v Rock Master festivalu v Arco.

Foto :   https://www.zonerama.com/JanStipek/Album/3635741

Výsledky:  http://www.rockmasterfestival.com/2017/wp-content/uploads/2015/01/RJoverall-CM.pdf

Rudolf Štípek  

Honza Štípek, Rock Master festival, Arco

Další články

Jan Štípek, ein junger, talentierter Kletterer aus Ústí nad Labem, ist ein wahrer Meister der vertikalen Welt. Seine natürliche Fähigkeit, sich an Felsen und Wänden zu bewegen, ist der Beweis für sein außergewöhnliches Talent.