Osmiletý Honzík Štípek převálcoval konkurenci na Boulder Cupu Sněžník

Honzík Štípek se v sobotu 18.6 2016 zúčastnil Boulder Cupu Sněžník, ten se konal při příležitosti otevření nového lezeckého sektoru na Sněžníku.

Vzhledem k věkové nevýhodě- jako osmiletý spadal do kategorie do patnácti let- si nedával příliš velké abmice. Šel si jednoduše vyzkoušet něco nového, spíše než závodit to pojal jako trénink.

Samotný závod začal v 10 hodin, do 12 hodin bylo krásné počasí, sluníčko, teplo, prostě paráda. Pak se zatáhlo a přišla bouřka, a proto se Honzík s tátou schovali pod převisem. Po bouřce se už lezlo dost špatně, ale na nějakých bouldrech to ještě trochu šlo, než příšla další a ještě větší bouřka. Honzíkovi byla zima, proto závod předčasně ukončil a šel domů. Vyhlášení výsledku bylo plánováno na 21 hodin, ale začalo dříve, což Honzík nestihnul. Ke svému velkému překvapení skončil na krásném druhém místě. RE team blahopřeje!!!

Osmiletý Honzík Štípek převálcoval konkurenci na Boulder Cupu Sněžník

Další články

Jan Štípek, a young talented climber from Ústí nad Labem, is a true master of the vertical world. His natural ability to move on rocks and walls is proof of his exceptional gift. He has been awarded the prestigious Golden Nut Award for his outstanding sporting achievements in recognition of his talent and hard work.

Our youngest ambassador Jan Štípek became European Champion!!!! Congratulations on such an amazing performance!!! Honza has thus nominated himself for the Youth World Championship (MSM) in Dallas (USA), which takes place from 22 to 31 August 2022.