Honzík Štípek v italském Arcu

Honzík Štípek začal nový školní rok výletem do Itálie, kde se zůčastnil lezeckých závodů v Arco- Rock Master Festival 2016. Tyto- stále více oblíbené závody- zahrnují závody na rychlost, obtížnost a boulder.

A jak tatínek od Honzíka říká, boulder byl velmi dobře postavený, stavěči vybrali parádní cesty. Celkem jich bylo pět, dvě byly lehčí, dvě středně těžké, jedna těžší a jedna velmi těžká. Honzík zvládnul 3 x top na první pokus, 1x na druhý pokus a 1x na druhý pokus jen zóna, top byl bohužel nad jeho síly, což stačilo na 10. místo. 

Druhý den byla na řadě obtížnost. Cesty byly opět dobře postavené a závodníky pěkně rozřadily. U jedné cesty Honzík topoval, druhou spadnul kousek pod topkou a bral tak 5. místo. 

Poslední, třetí den čekaly na závodníky cesty na rychlost. Bohužel nastavená pravidla nebyla bez chyb a toho někteří závodníci z řad konkurence využili. Pan Štípek toto považuje přinejmenším za nefér, ale spíše za podvod. To odsunulo Honzíka z 5. místa na 8. 

Samostatně se soutěže nevyhlašovaly, jen celkově, Honzík tak skončil na 8 místě.

Závod si ale užil a cestou se stačil rozptýlit na vyhlášených ferratách. 

Honzík Štípek v italském Arcu

Další články

Our youngest ambassador Jan Štípek became European Champion!!!! Congratulations on such an amazing performance!!! Honza has thus nominated himself for the Youth World Championship (MSM) in Dallas (USA), which takes place from 22 to 31 August 2022.