Máme konec roku a dostáváme reporty od našich atletů. Jedním z nich a vlastně i nejmladší z našich atletů je Honza Štípek. Honza závodí již pátým rokem a letošní rok, jak Honza píše: "Byl zatím můj nejúspěšnějším rokem celé mé kariéry v lezení". My v RE dodáváme, že Honzovi je zatím pouhých jedenáct, vyhrál letos co šlo a pokud mu to takhle půjde dál, a my věříme,že ano, máme tu za pár let druhého Adama Ondru :) 

Honza Štípek píše:                 

Blíží se konec roku 2019, má letošní soutěžní sezóna již skončila a je načase zhodnotit pátý rok mého závodění. Jedním slovem prostě super. Rok 2019 byl pro mě zatím nejúspěšnějším rokem celé mé kariéry v lezení. Velmi si vážím důvěry mých sponzorů, Hudy , Rock Empire, Shybuj.cz , Makak a Statutární město Ústí nad Labem bez jejichž podpory bych rozhodně nebyl tam, kde jsem.

Začal bych pravděpodobně Českým pohárem, který se skládal tradičně z lezení na obtížnost a letos poprvé přibyl i bouldering. Oba tyto poháry jsem vyhrál. Český pohár v boulderingu se konal ve městech – Jeseník, Žilina, Praha a Ostrava. Mé výsledky – 3x 1. místo a 1x 2. místo. Mám z toho krásný pocit. Bouldering mě baví, naplňuje a fascinuje. Lezení na obtížnost probíhalo ve městech – Olomouc, Zlín, Jablonec, Ostrava a Jeseník. V obtížnosti jsem bral 4x 1. místo a v Jeseníku jsem bohužel nestartoval.

Čím je tento rok krásný? Jednoznačně získáním titulu Mistr ČR a to hned třikrát – v říjnu v Ostravě – lezení na obtížnost, o 14 dní později opět Ostravě, ale tentokrát v boulderingu a v prosinci na nové rychlostní stěně v Ostravě – lezení na rychlost.

Další důležité závody v tomto roce: Petzen - jeden ze tří prestižních mezinárodních závodů, kam se sjelo více než 500 závodníků z 6 kategorií z Evropy i mimo ni. Získal jsem 1. místo v lezení na rychlost, 2.místo v boulderingu a 3.místo v lezení na obtížnost. Celkové umístění v trojboji - 2. místo.      Druhý závod se konal v Rakouském Imstu. Soutěžilo se v lezení na obtížnost a dorazilo 240 závodníku (což je maximalní kapacita závodu) ze 2 kategorií. V Imstu jsem se umístil na 5. místě. Třetí závody v italském Arcu se letos nekonali díky konání mistrovství světa juniorů. Kromě výše zmíněných závodů jsem se účastnil mnoha závodů v Německu. Rád bych také zmínil i závod dospělých Hiss Maraton na skalách, kde jsme s kamarádem Lukášem Uhercem získali 2. místo. Posledním závodem, na který jsem velmi pyšný, je maraton dospělých na umělé stěně v Drážďanech – vylezli jsme s parťákem Lukášem Mokroluským 3500 metrů za 6 hodin a brali jsme 1. místo.

Moje lezení není jen o závodech, ty jsou jen vrcholem mého tréninku. Trénuji na umělých stěnách, ale i na skalách. Letos jsme dokonce byli 3x na vícedenním soustředění na nejlepší stěně v Evropě, a to v rakouském Innsbruku. Moji rodiče mi tento rok přizpůsobili i letní dovolenou, abych mohl trénovat na skalách a nevyšel ze cviku. Odjeli jsme společně s partou kamarádů do Chorvatska se zastávkou ve Slovinsku v lezecké oblasti Osp, kde jsme si parádně zalezli. Pokračovali jsme dál do Chorvatska, kde jsme u moře trávili deset dní, plné koupaní, blbnutí ale hlavně lezení nad vodou. Bylo to super.

Podzimní prázdniny jsem měl taky tréninkové. Tentokrát cílem naší výpravy bylo Slovinsko, kde sem si vybral svůj projekt. Mým projektem se stala cesta Corto, v lezecké oblasti Misja pec, o obtížnosti 8a. K jejímu pokoření chybělo málo, spadnul jsem 1 metr před topkou, a tak se tato cesta stala jasným cílem pro rok 2020.

 

Jan Štípek

Foto: https://www.zonerama.com/JanStipek/260526

Info o videu

Honza Štípek je ambasadorem Rock Empire a letošní rok 2019 má hodně vydařený. Stal se Mistrem ČR v lezení na obtížnost, v boulderingu a i v lezení na rychlost. Přiložené video je z poslední soutěže - MČR lezení na rychlost.

Honza Štípek is ambassador of Rock Empire and this year 2019 is very successful for him. He became the Czech Champion in difficulty climbing, bouldering and speed climbing. Attached video is from the last competition - MČR climbing speed.

Youtube video

Další články

Our youngest ambassador Jan Štípek became European Champion!!!! Congratulations on such an amazing performance!!! Honza has thus nominated himself for the Youth World Championship (MSM) in Dallas (USA), which takes place from 22 to 31 August 2022.

We are happy to support the FZS UJEP project focused on individual psychomotor exercises for children aged 3 to 18 with our Skill Lite Adventure full-body harness.

Check out the video review of our 3B Akatta sports harness and how do you climb with it.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=4cTy3PnFeFE