Honza Štípek zaválel i na ROCK EMPIRE dětských lezeckých závodech

Naši malí lezci měli opět příležitost si změřit své lezecké schopnosti na ROCK EMPIRE závodech, které proběhly v sobotu 5. listopadu na lezecké stěně Hudy v Ústí nad Labem.

Sobotní ráno se Hudy stěna postupně naplňovala dětmi a jejich doprovodem z různých koutů republiky- Ústí, Děčín, Praha, Kladno, Nové město nad Metují, Slaný, Karlovy Vary, Jablonec nad Nisou a další. Všichni ale měli jedno společné- přijeli s dobrou náladou a úsměvem. 

Závody odstartovaly předlezením všech kvalifikačních cest, toho se ujal Tapír, jeden z nejlepších stavěčů u nás v Čechách. Malí lezci závodili ve třech kategoriích U10, U12, U14, kluci a holky. V kvalifikaci se lezly dvě cesty, které pro děti postavili Tapír, Petr, Veronika, Simona a Yago. 

Mezi finalisty v kategorii  U10 kluci postoupil i Honzík Štípek, člen ROCK EMPIRE climbing teamu, který v kvalifikaci vylezl jednu cestu do topu a druhou těsně pod top. Ve finále si změřil své síly se silnou konkurencí, a jelikož dva- Jan Štípek a Jan Melen měli stejné výsledky z kvalifikace, o prvenství rozhodla až superfinálová cesta. Kluci se odebrali do izolace a jako první nastoupil Jan Melen, jako druhý pak Honza Štípek, netušící, kde skončil jeho soupeř. Z izolace přikráčel se svým talismanem, velkým plyšovým psem a do cesty nastoupil za velké podpory všech přítomných. Superfinálovou cestu se mu povedlo vylézt výš a tak na domácí půdě získal to nejhezčí- první místo. Odvedl skvělý výkon!!!

 

  • Kategorie U10 kluci

1. Jan Štípek (Rock Empire, Nord Blanc, Hudy Lezecká stěna ÚL)

2. Jan Melen (Děčín)

3. Lukaš Mokroluský (batetca ,Praha)

4. Adam Prokop (HO Pohodička Slaný)

5. Lukáš Uherec (HOVRCH,Nové Město nad Metují)

 

Stejně úžasně bojovaly holky v kategorii U10, kde jich do finále postoupilo devět. Tady malé lezkyně rozřadila už finálová cesta.

 

1. Natálie Paarová (HOVRCH,Nové město nad Metují)

2. Denisa Beníšková (HO lezci Sambarčata, Kladno)

3. Karolína Fišková (HO Gekon, Újezd nad Lesy)

 

  • V kategorii U12 kluci holky předvedli krásnou podívanou pro všechny. Je neskutečné, co tyto malí lezci dokážou. Z holek, předvedly excelentní výkony Bára Zítková Bigwall Praha a Anetka Ševčíková- z týmu Hudy lezecká stěna.

 

1. Bára Zítková (Ocůn,BigWall Praha)

2. Anetka Ševčíková (Hudy Lezecká stěna Ústí nad Labem)

3. Theresia Polcarová (Therex climbing/crux Karlovy Vary)

 

  • Z kluků kategorie U12 to byli malí lezci z oddílu Pohodička Slaný, František Danda se svým úsměvem a Jára Janovský. 

1. František Danda (HO Pohodička Slaný)

2. Jaromír Jonovský (HO Pohodička Slaný)

3. Matouš Černý 

 

  • Kategorie U14 holky

1. Lucia Rabadová

2. Kristýna Dubská

3. Vendula Fišerová

 

  • Kategorie U14 kluci

1. Jindřich Houšek

2. Petr Vejmar

3. Jan Cajthaml 

 

 

A jak to vidí Honzík Štípek, vítěz kategorie U 10 kluci:

"Byl sem na závodech na Hudy lezecké stěně. Po úraze v Brně jsem trénoval minimálně a poslední dny mě trápí kašel, i přes tyto komplikace jsem se na závody moc těšil.  Ráno jsme vyrazili na stěnu, vše začalo prezentaci, při které jsme dostali malou svačinku- brumíka, štrúdlika a pitíčko. Na závody, přijeli kamarádi ze Slaného, z Prahy, Kladna, kterým jsem daroval malý lezecký talisman. Závody začaly předlezením cest Tapírem, který většinu cest postavil. Lezli jsme v každé kategorii dvě kvalifikační cesty a jednu finálovou. Do finále nás postoupilo osm a já z prvního děleného místa. Dal jsem TOP ještě s dalšími dvěma kamarády. Takže rozhodlo superfinále a já na domácí půdě vyhrál krásné první místo. HURAAAA!!!   Honzík."

Honza Štípek zaválel i na ROCK EMPIRE dětských lezeckých závodech

Další články

Jan Štípek, ein junger, talentierter Kletterer aus Ústí nad Labem, ist ein wahrer Meister der vertikalen Welt. Seine natürliche Fähigkeit, sich an Felsen und Wänden zu bewegen, ist der Beweis für sein außergewöhnliches Talent.