Kolekce úvazků SLIGHT

Představujeme vám kolekci úvazků SLIGHT, kolekci, která je zcela odlišná. A to byl prvotní záměr vývojářů ROCK EMPIRE- vyrobit úvazky jiné, trochu nestandardní, mnohem pohodlnější, mnohem lehčí a konec konců i v moderních barvách.              

Jak jsme docílili takového komfortu?  Upustili jsme od staré technologie lemování pěny polstrování, kde vzniká neefektivní rozklad sil působících na tělo lezce, kdy veškerou práci odvádějí krajní popruhy lemování a samotné polstrování je pro rozklad sil využito jen minimálně. Nové úvazky SLIGHT jsou konstruovány tak, aby rozklad sil působil maximálně efektivně v celé ploše polstrování. Když k tomu dáte fantastickou hmotnost- méně jak 310 g-  tak máte na těle úvazek, o kterém ani nevíte.

Jak jsme získali tak skvělou hmotnost? Poprvé jsme nepoužili objemný laminovaný materiál polstrování, ale využili skvělých vlastností tkanin a nosných částí úvazku. Pro snížení hmotnosti velkou měrou přispěly spony. Tento důležitý prvek každého úvazku prodělal zásadní změny. Obtížnou ocel jsme nahradili lehkou slitinou (AL7075) a pro dosažení lepšího uživatelského komfortu jsme zvolili technologii Hot forged (podobně jako výroba karabin, kdy karabiny vyráběné touto technologií jsou pevnější, odolnější a lehčí).

Zeštíhlením prošly také hlavní nosné popruhy, z dříve 30 a 20 mm jsou dnes štíhlé 16 a 13 mm. Velké změny prodělala také poutka na materiál (gear loops), kde tvarovaný plast nahradil objemné a neekologické hadičky z PVC.

SLIGHT jsou lehké, pohodlné, moderní, prostě jak u nás v ROCK EMPIRE říkáme READY TO CLIMB !

Kolekce úvazků SLIGHT

Další články

Mrkni na recenzi testera Petra Brože na naši kolekci úvazků Slight:  Při svých útočných popracovních výpadech do skal, jsem pokaždé mířil do těch nejbližších. Naštěstí to byl pro mě vždy směr Tisá. Rozlez na lehké klasice, kde kruh udělá radost, čelem vzad, ani nesundám lezky a naburácím do pecky, o který se v lezeckých hospodách mluví už desítky let.

Není lepšího zážitku, než vyrazit do přírody za sněhem, že.

Mrkněte na recenzi ze Světa Outdooru na náš sportovní úvazek Akatta a jak se s ním leze.

Odkaz: https://www.svetoutdooru.cz/video-predstaveni-sedaku-rock-empire-akatta-3b/