Slackline Festival Girls Only je každoroční setkání slacklinistek, který se koná v Ostrově, Tisá, který je ideálním místem s překrásným výhledem. Letošní, již šestý ročník, připadnul na první zářijový víkend, kdy se v Labských pískovcích sešlo více než 30 dívek. Ty srovnávaly své dovednosti na různých highlinách. Tato show se stává stále oblíbenější mezi slacklinistky a vyhledávanější pro diváky. V současné době již dosáhla mezinárodního charakteru, letos se zúčastnily dívky třeba i ze Švédska a USA. 

Úroveň dívek se pohybuje od začátečníků až po naprosté profesionálky, letos se jejich výkony pohybovaly někde mezi 12 až 56 metry. Celá akce je pořádána nejlepší světovou slacklinistkou Faith Dickey, členkou Rock Empire Climbing Teamu, Rock Empire byl partnerem akce. 

GIRLS ONLY Slackline Festival

Další články

Máme konec roku a dostáváme reporty od našich atletů. Jedním z nich a vlastně i nejmladší z našich atletů je Honza Štípek. Honza závodí již pátým rokem a letošní rok, jak Honza píše: "Byl zatím můj nejúspěšnějším rokem celé mé kariéry v lezení".

Přinášíme pár řádků od našeho RE Ambasadora a současně vývojáře firmy Rock Empire. Honza měl vcelku náročný rok, což vysvětluje níže, ale nakonec stihl napsat krátké shrnutí, co se mu letos povedlo ve skalách zdolat. Tak si užijte čtení.