5. ročník dětských lezeckých závodů ROCK EMPIRE je za námi.

Velká poklona patří nejen všem lezcům, ale i hlavním organizátorům PETR BROŽ a RUDOLF ŠTÍPEK, který nám též poslal report ze závodů.

Ruda Štípek:

Dne 20.5. 2017 se na Hudy lezecké stěně v Ústí nad Labem konaly již páté Rock Empire dětské lezecké závody na obtížnost. Celý týden před závodem se na stěně intenzivně makalo. Musely se sundat staré cesty a že jich tam bylo J, pořádně každý chyt umýt aby neklouzal. Pak nastoupili stavěči v čele s Tapírem a vykouzlili devět nádherných cest.

V sobotu od osmé hodiny ranní už pomalu na stěnu začali chodit malí závodníci ze širokého okolí   ( Praha , Jihlava , Nové město nad Metují , Jablonec , Kladno ,Slaný  a další).  Po registraci každý závodník dostal malé občerstvení  ( pití , fit tyčinku  a ovoce), které naši malí závodníci dostali od sponzorů Toma Natura , Billa , Úsovsko food.a.s.

Děti byly rozdělené do 4 kategorií podle věku a na holky a kluky. U10 (2008 a mladší) U12 (2006-2007) U14 (2004-2005) a U17 ( 2000-2003).  Děti netrpělivě čekaly na začátek a předlezení  cest , které jim předlezl  samotný stavěč Tapír. Po  předlezení se začalo závodit a malí  lezci si užívali lezení a rodiče parádně fandili . Hudy lezecká stěna připomínala velké vosí hnízdo. Každý závodník lezl dvě kvalifikační cesty a  do finále postupovalo osm  nejlepších malých lezců. V každé kategorii měli zastoupení i malí lezci z Hudy lezecké stěny Ústí nad Labem Petra Brože, který vede na Ústecké stěně kroužek lezení.

V kategorii U10 chlapci si to hlavně rozdali Lukáš Uherec ( Hovrch Nové město nad Metují)  a Ústecký rodák a Rock Empire ambasador Honza Štípek a na paty jim šlapal teprve 7 letý talent Radek Melen. Po dvou kvalifikačních cestách na tom byl  Honza a Lukáš stejně -  obě cesty oba topovali. Pak odešli všichni  finalisté do izolace. Jako 7. šel Lukáš Uherec,  který finálovou cestu  topnul  a byl na tahu Honza Štípek, který podle aplausu a reakce rodičů tušil, že Lukáš dal asi topku . Honzík nastoupil do finálovou, která byla posouzena na 7A+ a za velké podpory publika dal také topku a tak na řadu musela přijít superfinalová cesta, která byla posouzena cca 7B+. Honza zase odešel do izolace a Lukáš nastoupil do cesty. Cestu lezl parádně a spadnul kousek pod polovinou cesty na 47% cesty . Pak Přišel Honzík a díky tomu že byl na domácí půdě,  měl velkou podporu publika a cestu vylezl kousek nad půlku na 54% a tam spadl . Pořadí  bylo následující :

1)      Jan Štípek          Rock Empire , NordBlanc ,Hudy lezecká stěna Ústi nad Labem
2)      Lukáš Uherec    Hovrch Nové město nad Metují
3)      Radek Melen

U10 holky tam svedly boj dvě závodnice Natálka Paarová z Hovrch Nové město nad Metují a Karolína Fišková z Pohodička Slaný. Natálka topnula obě kvalifikační cesty a pak i finálovou a tento skvělý výkon jí vynesl na první místo . Kája si bohužel ve finále neporadila s velkým chytem, který rodiče nazvali mozek J a na kterém skončilo nejvíce závodníků.

1)      Natálka Paarová    Hovrch nové město nad Metují
2)      Karolína Fišková    Pohodička Slaný
3)      Klára Pleislerová   Prostor Letňany Praha

U12 kluci tam dominoval Lukáš Mokroluský, který topnul obě kvalifikační cesty a na záda mu dýchal Jan Melen .

1)      Lukáš Mokroluský     Baterca
2)      Jan Melen
3)      Adam Prokop            Pohodička Slaný

U12 holky po kvalifikaci obě topky měly tři holky Anetka Ševčíková Hudy lezecká stěna Ústí nad Labem, Barbora Bernardová HK Jihlava a Tereza Sejnová . Finálová cesta sedla nejlépe Báře .

3)      Monika Horská          Green Trees Monkeys

Pro všechny děti byl připravený diplom a pro všechny finalisty ceny, které věnovali sponzoři ( Rock Empire,Hudy,Baterca a město Ústí nad Labem) a pro prvního zvláštní plaketa lezce která byla udělána ze šroubů a matiček a za druhé a třetí místo byl pohár. Tyto věci byly pořízené z prostředků města Ústí nad Labem .

Atmosféra byla úžasná  a ještě jednou děkujeme sponzorům ( bez kterých by to nešlo ), rodičům a všem co přišli fandit. Velké díky také samozřejmě stavěčům, pořadatelům, rozhodčím a závodníkům, kteří předvedli to nejlepší co v nich je a těšíme se na podzim, kdy proběhnou další závody.

FOTKY Z AKCE ZDE: FB HUDY lezecká stěna

Jan Štípek, mladý talentovaný lezec z Ústí nad Labem, je skutečným mistrem vertikálního světa. Jeho přirozená schopnost pohybu na skalách a stěnách je důkazem jeho výjimečného daru. Za své vynikající sportovní výkony byl oceněn prestižní cenou Zlatý oříšek, což je uznání jeho talentu a tvrdé práce.

Náš nejmladší ambasador Jan Štípek se stal Mistrem Evropy!!!! Gratulujeme k tak úžasnému výkonu!!! Honza se tím nominoval na mistrovství světa mládeže (MSM)  v Dallasu (USA), které se koná ve dnech 22. -31.8.2022.

Gratulujeme našemu nejmladšímu RE sportovci Honzovi Štípkovi k parádnímu 3. místu na MČR v lezení na obtížnost, které se konalo tento víkend ve Zlíně. Honza nám poslal report ze závodů: