Jan Štípek

Jan Štípek, Rock Empire athlet

Honza je náš nejmladší ambasador. Talentovaný devítiletý lezec z Ústí nad Labem a v týmu Rock Empire již od začátku své lezecké kariéry. Honza už teď sbírá medaile, kde může a ještě o něm hodně uslyšíme...

 

Co o sobě Honza prozradil: 

K lezení sem se dostal úplnou náhodou, jen tak jsme  jeli s tátou a tetou si zablbnout na Hudy lezeckou stěnu ve Vaňově. Moc se mi to líbilo a tak rodiče zjistili, že na lezecké stěně probíhá dětský lezecký kroužek. Tady vše začalo.  Na stěně sem mněl to štěstí potkat i můj idol Editku Vopatovou , která mě dnes trénuje. Začal sem jezdit na závody, na skály .  Na stěně trénujeme s Editou nebo rodiči, střídavě, tak 4 až 5 krát týdně. Víkendy jezdíme na závody a nebo , když je hezké počasí, do skal s naší partou. Moc mě to baví. Díky lezení mám spoustu skvělých kamarádů z různých měst naší republiky.

Jsme žákem čtvrté třídy v ZŠ Hluboká v Neštěmicích. Školu reprezentuji v štafetovém běhu a navštěvuji  florbalovej kroužek. Mimo lezení a školy mě moc baví lyžování, jízda na snowboardu, na longboardu, kolečkových bruslích, jízda na kole a běh. Občas se začtu do hezké knížky. A proč právě Rock Empire, je tam dobrá parta, která mě podporuje a věří a mám moc rád jejich sedáky ze série Slight.

Disciplína: lezení na obtížnost ,bouldering, rychlost

MOTTO: KDYŽ NEMŮŽEŠ, TAK PŘIDEJ VÍC.

 

Úspěchy

 

Píší o mě

Ruda Štípek píše: 

Jan Štípek (2008) z Ústí nad Labem přivezl z Petzenu (AUT) 3.místo v rychlosti.

První víkend v červnu se v Rakouské Imstu konal 16. Youth Color Climbing Festival 2018 v lezení na obtížnost. Soutěže se účastnilo 216 nejlepších malých lezců z 18 zemí celé Evropy.

Dne 19.11.2016 Honzík Štípek vybojoval krásné 3. místo na finále Českého poháru v lezení na obtížnost v Trutnově, kde součástí Českého poháru bylo 6 závodů plus mistrovství republiky.