Jan Štípek

Jan Štípek, Rock Empire athlet

Honza je náš nejmladší ambasador. Talentovaný  lezec z Ústí nad Labem a v týmu Rock Empire již od začátku své lezecké kariéry. Honza už teď sbírá medaile, kde může a ještě o něm hodně uslyšíme...

 

Co o sobě Honza prozradil: 

K lezení sem se dostal úplnou náhodou, jen tak jsme  jeli s tátou a tetou si zablbnout na Hudy lezeckou stěnu ve Vaňově. Moc se mi to líbilo a tak rodiče zjistili, že na lezecké stěně probíhá dětský lezecký kroužek. Tady vše začalo.  Na stěně sem mněl to štěstí potkat i můj idol Editku Vopatovou , která mě dnes trénuje. Začal sem jezdit na závody, na skály .  Na stěně trénujeme s Editou nebo rodiči, střídavě, tak 4 až 5 krát týdně. Víkendy jezdíme na závody a nebo , když je hezké počasí, do skal s naší partou. Moc mě to baví. Díky lezení mám spoustu skvělých kamarádů z různých měst naší republiky.

Jsme žákem čtvrté třídy v ZŠ Hluboká v Neštěmicích. Školu reprezentuji v štafetovém běhu a navštěvuji  florbalovej kroužek. Mimo lezení a školy mě moc baví lyžování, jízda na snowboardu, na longboardu, kolečkových bruslích, jízda na kole a běh. Občas se začtu do hezké knížky. A proč právě Rock Empire, je tam dobrá parta, která mě podporuje a věří a mám moc rád jejich sedáky ze série Slight.

Disciplína: lezení na obtížnost ,bouldering, rychlost

MOTTO: KDYŽ NEMŮŽEŠ, TAK PŘIDEJ VÍC.

 

Úspěchy

 

Honza Štípek je ambasadorem Rock Empire a letošní rok 2019 má hodně vydařený. Stal se Mistrem ČR v lezení na obtížnost, v boulderingu a i v lezení na rychlost. Přiložené video je z poslední soutěže - MČR lezení na rychlost.

Honza Štípek is ambassador of Rock Empire and this year 2019 is very successful for him. He became the Czech Champion in difficulty climbing, bouldering and speed climbing. Attached video is from the last competition - MČR climbing speed.

Píší o mě

Jan Štípek, mladý talentovaný lezec z Ústí nad Labem, je skutečným mistrem vertikálního světa. Jeho přirozená schopnost pohybu na skalách a stěnách je důkazem jeho výjimečného daru.

Gratulujeme našemu nejmladšímu RE sportovci Honzovi Štípkovi k parádnímu 3. místu na MČR v lezení na obtížnost, které se konalo tento víkend ve Zlíně. Honza nám poslal report ze závodů:

Máme konec roku a dostáváme reporty od našich atletů. Jedním z nich, a vlastně i nejmladší z našich atletů, je Honza Štípek. Honza závodí již pátým rokem a letošní rok, jak Honza píše: "Byl zatím můj nejúspěšnějším rokem celé mé kariéry v lezení". My v RE dodáváme, že Honzovi je zatím pouhých jedenáct, vyhrál letos co šlo a pokud mu to takhle půjde dál, a my věříme,že ano, máme tu za pár let druhého Adama Ondru :)