Honza Štípek vícemistr Evropy v lezení na obtížnost!!!

Skvělý výkon a atmosféru nám popsal tatínek Honzíka... :

V první půlce července se v rakouském Ahsk-Petzen St. Michael Ob Bleiburg konalo neoficielní mistrovství Evropy dětí PETZEN CLIMBING TROPHY 2016. Na závod se sjelo více jak 300 závodníků z 23 zemí Evropy. Závodilo se v pátek 8.7 2016 lezení na rychlost, sobota 9.7 2016 boulder a v neděli 10.7 2016 byla na pořadu obtížnost. Kategorií bylo pět- zvlášť holky a kluci- U8 (ročník 2009 a mladší), U12 (2005-2006),¨U14 (2003-2004), U16(2001-2002) a U10 ( 2007-2008), které se zúčastnil i Honza Štípek- člen ROCK EMPIRE climbing teamu narozen. A i když  věkovou nevýhodu, se závody se popral velice dobře.

V pátek se lezly dvě cesty na rychlost a časy z obou cest se sčítaly. Lezou vždy dva lezci současně. Honzík se na tuto disciplínu vůbec nespecializuje a tak jí ani netrénuje. Jako partnera pro tento závod dostal nejlepšího českého lezce v kategorii U10 Járu Šikulu (2007)  a i díky tomu že sním chtěl udržet krok tak měl součet časů 23,889 vteřin což stačilo na 9.místo (nejlepší z ročníku 2008) do finále postupovaly 4 nejlepší a nakonec 3.místo vybojoval pro Českou Republiku již zmíněný Šikula. Druhý den v sobotu se bojovalo v boulderu bylo postaveno osm dost obtížných cest na každou cestu měli závodníci maximálně 5 pokusů Honzík topoval 5 boulderů a u dvou se dostal do zóny což stačilo na 12.místo ( druhý z ročníku 2008) . Poslední den v neděli se lezlo na obtížnost byli postaveny dvě kvalifikační cesty a jedna finálová. První cestu do topu vylezl pouze Jára Šikula CZ a na 2.místě skončil jeden chyt pod topkou Savu Lucian ROU a na 3.děleným místem dva chyty pod topkou skončilo 12 závodníku a mezi kterými byl i Honzik. U druhé cesty do topky vylezlo 7 závodníků a do finále postupovalo 8 závodníků  Honzík do finále postupoval z děleného 3.místa . Finále se lezlo že všichni co postoupili do finále šli do izolace aby neviděli jak lezou závodníci před nimi. Honzík šel na finálovou cestu jako šestý . Cestu vylezl do topky a tak hned jak dolezl bylo už jasné že už nemůže byt horší jak na děleném 3 místě protože už před ním jeden Bulhar dal topku a po Honzíkovi šli ještě dva závodníci kteří v kvalifikaci byli lepší než Honzík. Savu Lucian ROU a Jára Šikula oba spadli před topkou a tak Honzík byl s Bulharem jediný co dali topku a museli jít ještě superfinálovou  aby si to rozdali o mistra Evropy. Bohužel Honzíkovi v superfinále podklouzla noha a spadnul . Bulhar vylez dál než Honzík a tak se stal Honzík vice mistrem Evropy v lezení na obtížnost .Celkově v součtu všech tří závodů Honzík skončil na čtvrtém místě. Honzík děkuje svému sponzorovi firmě Rock Empire a firmě La Sportiva a také Hudy lezecké stěně Ústí nad Labem kde trénuje.  

Honza Štípek vícemistr Evropy v lezení na obtížnost!!!

Další články

Jan Štípek, mladý talentovaný lezec z Ústí nad Labem, je skutečným mistrem vertikálního světa. Jeho přirozená schopnost pohybu na skalách a stěnách je důkazem jeho výjimečného daru. Za své vynikající sportovní výkony byl oceněn prestižní cenou Zlatý oříšek, což je uznání jeho talentu a tvrdé práce.

Náš nejmladší ambasador Jan Štípek se stal Mistrem Evropy!!!! Gratulujeme k tak úžasnému výkonu!!! Honza se tím nominoval na mistrovství světa mládeže (MSM)  v Dallasu (USA), které se koná ve dnech 22. -31.8.2022. 

Gratulujeme našemu nejmladšímu RE sportovci Honzovi Štípkovi k parádnímu 3. místu na MČR v lezení na obtížnost, které se konalo tento víkend ve Zlíně. Honza nám poslal report ze závodů:

PÁTEK