Radek Lienerth

Radek Lienerth, Rock Empire athlete

Radek "ZOBAN" je horský vůdce UIAGM. Specializuje se na výukové kurzy skalního lezení, lezení ledů a skialpinismu, vodění ve všech typech horolezeckého a skialpinistického terénu. Majitel horolezecké školy ClimbOn, externí vyučující FsPS MU Brno – sporty v přírodě.

Pro skalní lezení využívá terény České republiky, Slovenska a Rakouska, přes léto bývá zpravidla celou sezónu v Chamonix, ale sem tam si odskočí i do Wallisu nebo Bernských Alp. Zimu pak tráví napříč Evropou, nejvíc v Rakousku, Malta, Bad Gastein, Taury, Dachstein. Na podzim si jednou za čas odskočí na pár týdnů do Nepálu, vypne telefon, neodpovídá na maily a užívá si hor s lidmi, s nimiž je mu fajn.

Mezi jeho ostatní zájmy patří:

Aspoň občas být doma s rodinou a být dobrým tátou svým dětem, dobře si zalézt a zalyžovat s kamarády, no a když zbude ještě trocha času tak MTB. Jinak mne potěší i dobrá kniha, kvalitní muzika všech žánrů krom dechovky a dobrý film.

MOTTO:  ŽIJ A NECHEJ ŽÍT! + DEN BEZ DOBRODRUŽSTVÍ JAKO BY NEBYL

 

Pár otázek na ZOBANA:

Proč a jak dlouho používáš produkty Rock Empire?

Výrobky s logem ROCK EMPIRE registruji od založení značky a dáse říct, že i přes to, že většinu vybavení jsem měl ještě několik let zpět od jiných firem, vždy se ve vybavení našlo i něco od RE. Ať už to byl lehký letní spacák, karabiny, vklíněnce, frendy.

Kompletní portfolio výrobků ROCK EMPIRE používám od roku 2012, kdy jsem se stal členem RE týmu. Základem jsou úvazky a kompletní hardware, krom skob. Nově jsem letos zkoušel po celou letní sezónu mačky a nutno poznamenat, že i v obtížných túrách typu pilíř Frendo, nebo Innominata integral na Mont Blanc obstály naprosto perfektně.

Jak moc jsi s nimi spokojen, kdy se na ně můžeš spolehnout?

Jako lezec tester jsem povinen mít výhrady, ale také objektivně zhodnotit všechny stránky zkoušeného vybavení. Obecně můžu konstatovat, že kvalita zpracování i domyšlenost všech výrobků od ROCK EMPIRE je velmi vysoká a připomínky jsou povětšinou pouze kosmetického rázu. Například sedák LIGHTNING se stal jednoznačně nejoblíbenějším sedákem pro lezení v horách a to svým poměrem váhy a užitnosti.

Úspěchy

  • Za největší životní úspěch pokládám svou ženu Pavlu a své děti. To ostatní je fajn, ale pomíjivé.
  • Prvovýstup Cheap Wine, Kongde Ri Nup 6035 m, ABO 8-/A2/80° spolu s J. Doudlebským
  • Severní stěna Grandess Jorasses, Centrální Crozův pilíř, ED1 6/A1/70° spolu s M. Lidincem
  • Sólo přelezení Bronzového pilíře 6+ v JV stěně Lomnického štítu, kávička na vrcholu a sólo přelezení Arnoldovi 7- cesty v Z stěně Lomnického štítu
  • Ukončené vzdělání horského vůdce UIAGM (2006) a tedy mohu většinu času trávit v horách a lezením.

Píší o mě

3.12.2022, pilíř u Brněnské přehrady

Přihlášky a propozice viz. níže. 

Minulý týden se u nás v Děčíně vyloupla Česká televize. Tady je krátká reportáž z natáčení s Karlem Bělinou v hlavní roli.